Novinky

Novoročný koncert banskobystrickej Štátnej opery spestrí módna prehliadka návrhárky Viery Futákovej

Štátna opera

Sviatočný šat odieva počas prvého týždňa tohto kalendárneho roka tiež banskobystrická Štátna opera. Ako prvé podujatie v novom roku odohrá Novoročný koncert. Bude to večer v znamení uvoľnenej atmosféry a netradičného spojenia.

Štátna opera privíta nový rok koncertne už v prvý januárový piatok (5.1.2024). “Tento rok sme pre našich návštevníkov pripravili niečo nové – koncert bude spojený s módnou prehliadkou návrhárky Viery Futákovej,” hovorí Katarína Vollmannová vedúca propagácie Štátnej opery. Novoročný koncert patrí dlhodobo k najslávnostnejším spoločenským udalostiam v meste Banská Bystrica. V roku 2024 sa bude niesť v netradičnom duchu spojenia hudobného umenia s umením odevného dizajnu.

Spojenie hudby a módy

Počas vystúpení sólistov a sólistiek Štátnej opery predvedú modelky luxusné spoločenské šaty známej banskobystrickej dizajnérky Viery Futákovej. Sme radi, že pozvanie na účasť prijali aj modelky so zdravotným znevýhodnením,” približuje nám Katarína Vollmannová.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou v prvý týždeň roka 2024 / TOTO sú naše TIPY!
Kam za kultúrou v prvý týždeň roka 2024? TOTO sú naše TIPY!

Viera Futáková tvorí dámsku a pánsku módu, venuje sa aj tvorbe šperkov a bytovému dizajnu. Najvýraznejšia je však jej tvorba dámskych modelov, ktoré charakterizuje ženskosť a noblesa. Módny ateliér má v Banskej Bystrici.

GALÉRIA

Hudobný repertoár koncertu bude zostavený zo známych árií, duet a piesní zlatého fondu operného a operetného repertoáru. Po boku Orchestra Štátnej opery Banská Bystrica sa pod taktovkou Igora Bullu predstavia Michaela Kušteková, Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Michaela Šebestová, Dušan Šimo Ivan Zvarík. Vstúpte do nového roku oslavou krásy a hudobného umenia! V banskobystrickej Štátnej opere už 5. januára 2024.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch
Vianočný tip: navštívte betlehemy v bratislavských katolíckych chrámoch

PR servis / TS, Štátna opera Banská Bystrica, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera 

Redakciu informovala a fotografie poskytla Katarína Vollmannová, vedúca propagácie Štátnej opery

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »