Novinky

Medzinárodná porota i deti oceňovali ilustrácie BIB 2023

BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava

Medzinárodná porota i deti oceňovali ilustrácie Bienále ilustrácií Bratislava (BIB 2023). Víťazstvo si odniesla Paloma Valdivia z Čile. Mali zastúpenie aj slovenskí ilustrátori? Pozrite si s nami zoznam víťazov!

Desaťčlenná medzinárodná porota, ktorej predsedala pani Margaret Anne Suggs z Írska, hodnotila 2072 originálov ilustrácií. Medzinárodná porota zložená z odborníkov z oblasti knižnej kultúry udelila ceny najlepším ilustrátorom – Grand Prix, 5 Zlatých jabĺk, 5 Plakiet. Zasadala v zložení: Pani Amanda Ariawan, Indonézia; pani Orna Granot, Izrael; pani Renate Habinger, Rakúsko; pani Chen Hui, Čína; pán Vladimír Král, Slovensko; pán Odilon Moraes, Brazília; pani Gundega Muzikante, Lotyšsko; pani Susanne Sandström, Švédsko; pani Margaret Anne Suggs, Írsko; pán Kiril Zlatkov, Bulharsko.

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou

Víťazkou Grand Prix BIB 2023 sa stala Paloma Valdivia z  Čile. Zlaté jablko BIB´23 si odniesli Anete Bajāre-Babčuka z Lotyšska, Xunru Chen z Číny, Maeva Rubli zo Švajčiarska, Maya Shleifer z Izraela a Daniel Torrent zo Španielska. Plaketa BIB´23 poputovala opäť do Latinskej Ameriky, ale aj do ďalších krajín Európy. Zaslúžili si ju Brazílčanka Anna Cunha a zastúpenie mala aj Česká republika v osobe Lucie Lučanskej. K ďalším laureátom patrí Sanna Pelliccioni z Fínska, Jaan Rõõmus z Estónska a Vendi Vernić z Chorvátska. Čestné uznanie pre vydavateľa BIB´23/Honorary Mention for the Publisher BIB´23 poputovalo do Kórejskej republiky. Získalo ho vydavateľstvo Sakyejul Publishing Ltd a Tara books z Indii.

Článok pokračuje pod inzerciou

Na BIB 2023 nechýbali ani tradičné neštatutárne ceny. Udelila ich opäť detská porota Bienále ilustrácií Bratislava 2023. Tá zasadala 2. októbra 2023 v zložení Viktória Rusňáková, Sofia Mária Danielovičová, Ema Dadová, Alena Koutná, Sofia Slavkovská a Martin Ovečka. Spolu rozhodli o ďalších laureátoch. Cena detskej poroty BIB´23 poputovala Nade Serafimovic do Srbska. Svoju cenu udelil aj bratislavský primátor Matúš Vallo. Získala ju domáca, slovenská ilustrátorka Simona Smatana. Neštatutárne ceny uzatvorila Cena 365.bank (za celoživotné dielo. Získal ju slovenský ilustrátor Ondrej Zimka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
BIB
V bratislavskej BIBIANE otvorili 29. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB)

Výstavu všetkých súťažných originálnych ilustrácií kníh pre deti a mládež si môžete pozrieť v priestoroch BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti, do 3. decembra 2023.

TS, BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIB/BIBIANA

Redakciu informovala Lucia Marcinátová / PR a sociálne média BIBIANY

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Mikulášsky sprievod / sv. Mikuláš
Community Culture Eventy História Lifestyle News

Svätý Mikuláš obdarúva malých i veľkých

6. decembra slávi svätý Mikuláš svoj sviatok, tešia sa malí i veľkí mikulášskym sprievodom Mikuláša s anjelom a čertom, i drobným darčekom.

Read More
Perinbaba a dva svety
Community Culture Eventy Film News PR

Dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation

Uskutočnila sa dojímavá premiéra rozprávky Perinbaba a dva svety. Jakubiskov posledný film si vyslúžil standing ovation.

Read More
Perinbaba a dva svety
Culture Eventy Film News PR

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov Perinbaba a dva svety mieri do kín

Najočakávanejší slovenský film posledných rokov mieri do kín. Jakubiskov ostatný film Perinbaba a dva svety uvedú už o pár dní.

Read More
Translate »