Novinky

Medzinárodná porota i deti oceňovali ilustrácie BIB 2023

BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava

Medzinárodná porota i deti oceňovali ilustrácie Bienále ilustrácií Bratislava (BIB 2023). Víťazstvo si odniesla Paloma Valdivia z Čile. Mali zastúpenie aj slovenskí ilustrátori? Pozrite si s nami zoznam víťazov!

Desaťčlenná medzinárodná porota, ktorej predsedala pani Margaret Anne Suggs z Írska, hodnotila 2072 originálov ilustrácií. Medzinárodná porota zložená z odborníkov z oblasti knižnej kultúry udelila ceny najlepším ilustrátorom – Grand Prix, 5 Zlatých jabĺk, 5 Plakiet. Zasadala v zložení: Pani Amanda Ariawan, Indonézia; pani Orna Granot, Izrael; pani Renate Habinger, Rakúsko; pani Chen Hui, Čína; pán Vladimír Král, Slovensko; pán Odilon Moraes, Brazília; pani Gundega Muzikante, Lotyšsko; pani Susanne Sandström, Švédsko; pani Margaret Anne Suggs, Írsko; pán Kiril Zlatkov, Bulharsko.

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou

Víťazkou Grand Prix BIB 2023 sa stala Paloma Valdivia z  Čile. Zlaté jablko BIB´23 si odniesli Anete Bajāre-Babčuka z Lotyšska, Xunru Chen z Číny, Maeva Rubli zo Švajčiarska, Maya Shleifer z Izraela a Daniel Torrent zo Španielska. Plaketa BIB´23 poputovala opäť do Latinskej Ameriky, ale aj do ďalších krajín Európy. Zaslúžili si ju Brazílčanka Anna Cunha a zastúpenie mala aj Česká republika v osobe Lucie Lučanskej. K ďalším laureátom patrí Sanna Pelliccioni z Fínska, Jaan Rõõmus z Estónska a Vendi Vernić z Chorvátska. Čestné uznanie pre vydavateľa BIB´23/Honorary Mention for the Publisher BIB´23 poputovalo do Kórejskej republiky. Získalo ho vydavateľstvo Sakyejul Publishing Ltd a Tara books z Indii.

Článok pokračuje pod inzerciou

Na BIB 2023 nechýbali ani tradičné neštatutárne ceny. Udelila ich opäť detská porota Bienále ilustrácií Bratislava 2023. Tá zasadala 2. októbra 2023 v zložení Viktória Rusňáková, Sofia Mária Danielovičová, Ema Dadová, Alena Koutná, Sofia Slavkovská a Martin Ovečka. Spolu rozhodli o ďalších laureátoch. Cena detskej poroty BIB´23 poputovala Nade Serafimovic do Srbska. Svoju cenu udelil aj bratislavský primátor Matúš Vallo. Získala ju domáca, slovenská ilustrátorka Simona Smatana. Neštatutárne ceny uzatvorila Cena 365.bank (za celoživotné dielo. Získal ju slovenský ilustrátor Ondrej Zimka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
BIB
V bratislavskej BIBIANE otvorili 29. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB)

Výstavu všetkých súťažných originálnych ilustrácií kníh pre deti a mládež si môžete pozrieť v priestoroch BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti, do 3. decembra 2023.

TS, BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIB/BIBIANA

Redakciu informovala Lucia Marcinátová / PR a sociálne média BIBIANY

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »