Novinky

Do Divadla Nová scéna prichádza Anna Karenina v podaní výnimočného Győrskeho baletu

Anna Karenina / Kam za kultúrou

Slávny Györský balet príde do Bratislavy! Bude hosťovať v Divadle Nová scéna. Publiku sa predstaví už pondelok 10. júna 2024 o 19.00 hod. s baletným s predstavením Anna Karenina. Predstavenie sa uskutoční pod záštitou Maďarského veľvyslanectva na Slovensku a otvorí sa ním podujatie Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave.

Bratislavu začiatkom budúceho týždňa čaká jedinečný zážitok. Divadlo Nová scéna bude v pondelok 10. júna 2024 o 19.00 hod. hostiť svetoznámy Győrsky balet s predstavením Anna Karenina. Tento súbor už 40 rokov patrí k špičke tanečného umenia nielen doma v Maďarsku. Tlieskali mu už diváci po celom svete – v newyorskom divadle Joyce, londýnskej Queen Elizabeth Hall, milánskej La Scale, ale aj vo Viedni, Aténach, Paríži, Spojených štátoch, Japonsku, Číne, Indii, Rusku, Dánsku či v Izraeli. Jeho repertoár zahŕňa takmer všetky tanečné žánre, od klasického baletu po súčasný tanec, od tanečného divadla až po detské inscenácie. Bratislavskému publiku sa predstaví s predstavením ANNA KARENINA.

Anna Karenina

Győrsky balet je súbor, ktorý teší, dojíma a oslňuje!

Sme nesmierne radi, že slávny Győrsky balet môžeme v spolupráci s Maďarským veľvyslanectvom na Slovensku predstaviť slovenským divákom,” hovorí Zuzana Šebestová, PR manažérka Divadla Nová scéna. 

Anna Karenina v exkluzívnom šate

V Divadle Nová scéna si diváci budú môcť vychutnať balet ANNA KARENINA na motívy slávneho románu L. N. Tolstého. Nesmrteľný román inšpiroval množstvo divadelných aj filmových tvorcov. V podaní Győrskeho baletu prináša známy príbeh v tanečnej podobe, ktorá teší a dojíma srdcia divákov.

Anna Karenina

Krásna Anna Karenina je váženou členkou vyššej petrohradskej spoločnosti, žije však v manželstve bez lásky. Keď na žiadosť svojho brata odcestuje do Moskvy, stretne Vronského, pekného vojenského dôstojníka, ktorý má pred sebou skvelú kariéru. Vtedy to ešte nevie, no od tohto momentu už jej život nikdy nebude ako predtým… Milostné vzplanutie Anny k Vronskému je o to tragickejšie, že na rozdiel od mravokárcov vo svojom okolí, nedokáže byť pokryteckou a svoj milostný pomer ani jeho následky netají.

Anna Karenina / Kam za kultúrou

TS, Divadlo Nová scéna, www.novascena.sk

Foto / Zdroj: Divadlo Nová scéna

Redakciu informovala a fotografie poskytla Zuzana Šebestová, PR manažérka DNS

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »