Novinky

BIBIANA pozýva na diskusiu Ako doma s rozídenými rodičmi

BIBIANA pozýva na diskusiu Ako doma s rozídenými rodičmi

BIBIANA, medzinárodný deň umenia pre deti pozýva na diskusiu Ako doma s rozídenými rodičmi. V rámci tvorivej zóny Ako doma sa už vo štvrtok 18. januára 2024 od 16:00 hod. bude rozprávať o knihe Dohodnime sa s jej autorkami Janou Hoffstädter a Idou Želinskou. Príručka férového rozchodu vznikla ako pomoc dotknutým. Ide o citlivý návod na postup pre rodinu v náročnej situácii. Kniha je určená dospelým - rodičom, učiteľom, vychovávateľom, ale aj deťom od 8 rokov, ktoré sa o tomto častom jave chcú viac dozvedieť.

Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA pozýva na veľmi zaujímavú diskusiu na citlivú rodinnú tému. „Vaši najobľúbenejší ľudia viac nechcú byť spolu a svet, ktorý ste doteraz poznali, sa začína rúcať. Alebo sa už zrútil. Naozaj nič, čo by chcel ktokoľvek zažiť. A k tomu sú tí dospelí často úplne nemožní.“ Takto sa deťom a ich rodičom, príbuzným, všetkým, ktorí ich v živote obklopujú, prihovára kniha Dohodnime sa. Približuje náročný proces, rozvodov a rozchodov rodičov, ktoré sa väčšinou spájajú s negatívnymi emóciami a je ťažké im porozumieť. To všetko viedlo autorky knihy Janu Hoffstädter a Idu Želinskú, ktorá vyšla v roku 2023 vo vydavateľstve E.J. Publishing, aby sa ponorili do všemožných situácií, nástrah a problémov, aké len rozchod rodičov so sebou prináša.

BIBIANA / kam za kultúrou / na výstavy

Urobili to cez príbehy detí, adresne, s potrebnou skúsenosťou aj s dávkou hravosti a zároveň so sústredením na pocity, ktoré tieto procesy sprevádzajú. Text pod dozorom odborných garantov a garantiek výborne dotvárajú ilustrácie Martina Krkoška.

Má pomôcť všetkým, hoci primárnou cieľovkou sú dospelí

Príručka férového rozchodu a života po ňom vznikla ako pomoc všetkým, ktorých sa téma dotýka. Cieľovkou sú dospelí. Venovali ju – rodičom, učiteľom, vychovávateľom, psychológom, mediátorom, ktorí majú vôľu a chuť o tomto častom jave diskutovať. Autorky knihy navštívia priestory tvorivej zóny Ako doma, ktorú v BIBIANE nájdete do konca januára. Prijali tiež pozvanie do diskusie pod názvom Ako doma s rozídenými rodičmi

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou v najbližšie dni? TOTO sú naše TIPY! (3/2024)
Kam za kultúrou v najbližšie dni? TOTO sú naše TIPY! (3/2024)

Naplánovaná je na štvrtok 18. januára o 16:00. Rozprávať budú o tom, ako deti prežívajú rozchod doma, v škole, v širšej rodine, v kolektívoch, ako chápu proces rozvodu na súde, pri platení výživného či pri riešení bývania, ale aj počas delenia majetku a pri mnohých ďalších dôležitých momentoch. Poobedie s autorkami bude moderovať Eva Andrejčáková z Centra detskej literatúry, čítania a SK IBBY. Počet návštevníkov na podujatí je obmedzený, miesto si možno rezervovať TU.

BIBIANA / diskusia

TS, Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Lucia Marcinátová, PR a sociálne média BIBIANA

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »