Novinky

Allegretto Žilina 2023 aj v znamení slovensko-poľskej spolupráce

Slovenský mládežnícky orchester & Weronika Jozefina Dziadek / Allegretto Žilina 2023 / Kam za kultúrou

Plánovaný program stredoeurópskeho festivalu koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa pomaly približuje k svojmu záveru. V piatok 28. apríla 2023 na nás čaká predposledný deň festivalu. Večer v žilinskom Dome umenia Fatra sa ponesie v znamení slovensko-poľskej spolupráce. Čo teda čaká festivalových návštevníkov?

Šesť dní, sedem koncertov – aj to je Allegretto Žilina 2023. Program prvých festivalových dní sme si už postupne bližšie predstavili, no zostáva nám pozrieť sa do dramaturgií posledných dvoch festivalových dní. Predposledný deň festivalu pripadá na piatok (28. 4.). Návštevníci sa môžu tešiť na koncert Slovenského mládežníckeho orchestra pod umeleckým vedením Maroša Potokára.

Slovenský mládežnícky orchester / Allegretto Žilina 2023
Slovenský mládežnícky orchester. Zdroj: HC

Pripravili si pre nich pestrý program zostavený z diel skladateľov ako Max Bruch, Andrzej Panufnik, Ilja Zeljenka, Paul Hindemith či Piotr Iľjič Čajkovskij. Sólisticky ho obohatí jedna z najsľubnejších violistiek mladej generácie, oceňovaná Weronika Józefina Dziadek z Poľska.

Weronika Józefina Dziadek
Weronika Józefina Dziadek. Zdroj: HC

Deň pred Žilinou vystúpia aj vo Viedni

Mimochodom, koncert s tým istým programom čaká členov Slovenského mládežníckeho orchestra a Weroniku Józefinu Dziadek aj deň predtým vo Viedni. Takže, komu nevyjde prísť do Žiliny v piatok, môže zavítať do rakúskej metropoly (koncert sa uskutoční Ehrbar Saal na Mühlgasse 28 vo Viedni) už vo štvrtok 19:00 hod večer. Vstup na podujatie vo Viedni je voľné, vyžaduje však registráciu mailom.

Vstupenky na všetky koncerty festivalu Allegretto Žilina 2023 zakúpite v Pokladnici ŠKO Žilina, ale i online.

Zdroj: Hudobné centrum, Slovenský inštitút vo Viedni, Štátny komorný orchester Žilina

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »