Novinky

Zrušený koncert nahradí recitál Mareka Kozáka

Marek Kozák

Štátna filharmónia Košice mala vo štvrtok 20. januára 2022 uviesť abonentný koncert LALO – MASSENET – CHAUSSON so svojím šéfdirigentom Robertom Jindrom a klaviristom Marekom Kozákom. Filharmonikom však plány skrížili „covidové“ karantény. Avizovaný abonentný koncert zrušili. Ako redakciu informovala ŠfK, klavirista Marek Kozák do Košíc príde. Zrušený koncert nahradí jeho klavírny recitál.

Na abonentom koncerte mal zaznieť raritne uvádzaný koncert Julesa Masseneta. Na toto dielo odkazuje aj program, ktorý si pri tejto príležitosti český klavírny virtuóz Marek Kozák pripravuje. Uvedie diela Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina. Práve tie inšpirovali Masseneta k napísaniu koncertu. Massenet skladby oboch velikánov intenzívne študoval a ich vplyvy sú v klavírnom koncerte zjavné.

Český virtuóz Marek Kozák do Košíc predsa príde

Marek Kozák patrí medzi popredných českých klaviristov mladšej generácie. V uplynulom roku sa stal laureátom prestížnej Medzinárodnej súťaže Gézu Andu v Zürichu a v roku 2019 bol finalistom Medzinárodnej klavírnej súťaže F. Busoniho v Bolzane. Jeho meno je obvykle spájané s neomylnou technikou, zmyslom pre proporcie a gradáciu, s bohatou paletou registrov, obrovskou muzikalitou a vnútornou pokorou k notovému zápisu.

Marek Kozák
ŠfK / Marek Kozák

Recitál v duchu Fryderyka Chopina

Klavírny recitál Mareka Kozáka bude prvým z cyklu komorných koncertov Štátnej filharmónie Košice v tomto roku.

Program:

Johann Sebastian Bach: Francúzska suita G dur BWV 816,

Fryderyk Chopin: Mazurky op. 30,

Fryderyk Chopin: Scherzo cis moll op. 39,

Fryderyk Chopin: Barkarola Fis dur op. 60,

Fryderyk Chopin: Andante spianato a Veľká brilantná polonéza Es dur op. 22.

ŠfK ruší pôvodne plánovanú verejnú generálku aj predkoncertné stretnutie bez náhrady. Návštevníci koncertu musia spĺňať podmienky režimu „OP“ už podľa sprísnených pravidiel platných od 19. januára

Pre viac informácii o recitáli kliknite sem.

Vstupenky si zakúpite cez navstevnik.sk

 

Foto: Martin Faltus

Zdroj: Redakciu informovala ŠfK

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »