Novinky

Zrušený koncert nahradí recitál Mareka Kozáka

Marek Kozák

Štátna filharmónia Košice mala vo štvrtok 20. januára 2022 uviesť abonentný koncert LALO – MASSENET – CHAUSSON so svojím šéfdirigentom Robertom Jindrom a klaviristom Marekom Kozákom. Filharmonikom však plány skrížili „covidové“ karantény. Avizovaný abonentný koncert zrušili. Ako redakciu informovala ŠfK, klavirista Marek Kozák do Košíc príde. Zrušený koncert nahradí jeho klavírny recitál.

Na abonentom koncerte mal zaznieť raritne uvádzaný koncert Julesa Masseneta. Na toto dielo odkazuje aj program, ktorý si pri tejto príležitosti český klavírny virtuóz Marek Kozák pripravuje. Uvedie diela Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina. Práve tie inšpirovali Masseneta k napísaniu koncertu. Massenet skladby oboch velikánov intenzívne študoval a ich vplyvy sú v klavírnom koncerte zjavné.

Český virtuóz Marek Kozák do Košíc predsa príde

Marek Kozák patrí medzi popredných českých klaviristov mladšej generácie. V uplynulom roku sa stal laureátom prestížnej Medzinárodnej súťaže Gézu Andu v Zürichu a v roku 2019 bol finalistom Medzinárodnej klavírnej súťaže F. Busoniho v Bolzane. Jeho meno je obvykle spájané s neomylnou technikou, zmyslom pre proporcie a gradáciu, s bohatou paletou registrov, obrovskou muzikalitou a vnútornou pokorou k notovému zápisu.

Marek Kozák
ŠfK / Marek Kozák

Recitál v duchu Fryderyka Chopina

Klavírny recitál Mareka Kozáka bude prvým z cyklu komorných koncertov Štátnej filharmónie Košice v tomto roku.

Program:

Johann Sebastian Bach: Francúzska suita G dur BWV 816,

Fryderyk Chopin: Mazurky op. 30,

Fryderyk Chopin: Scherzo cis moll op. 39,

Fryderyk Chopin: Barkarola Fis dur op. 60,

Fryderyk Chopin: Andante spianato a Veľká brilantná polonéza Es dur op. 22.

ŠfK ruší pôvodne plánovanú verejnú generálku aj predkoncertné stretnutie bez náhrady. Návštevníci koncertu musia spĺňať podmienky režimu „OP“ už podľa sprísnených pravidiel platných od 19. januára

Pre viac informácii o recitáli kliknite sem.

Vstupenky si zakúpite cez navstevnik.sk

 

Foto: Martin Faltus

Zdroj: Redakciu informovala ŠfK

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »