Novinky

Začína sviatok kníh Bibliotéka

biblioteka21_350x350

November bez Bibliotéky si vie predstaviť len máloktorý knihomoľ. Studnica nápadov, oceán knižných noviniek, miesto inšpiratívnych stretnutí a dejisko atraktívnych podujatí: aj to je veľtrh Bibliotéka. Pre mnohých aj istota kúpy kvalitných vianočných darčekov.

Bibliotéka sa po pandemickej prestávke vracia do bratislavskej Incheby. V týždni od 11. do 14. novembra 2021 tam smerujú kroky všetkých knihomoľov. Minulý rok sme sa bez nej museli zaobísť, ale teraz sa, našťastie, situácia nezopakuje. Bude však komornejšia a v protiepidemickom duchu. Pre návštevníkov bude síce v režime OTP, ale vstup bude bezplatný.Opäť tak poteší všetkých milovníkov čítania a dobrých kníh. Vydavatelia predstavia svoje knižné tituly, ktoré vyšli za posledné obdobie. Dočkáme sa aj zaujímavých noviniek, ktoré nás vtiahnu aj do lákavého sveta fantázie aj faktov.

Poteší aj legenda scifi

Prezentácie knižných titulov obohatí aj sprievodný program. Fanúšikov vedecko-fantastickej literatúry poteší legenda slovenskej sci-fi tvorby Tono Stiffel. Porozpráva o reedícii knihy Zabudnutý vesmír. Autorka Katarína Soyka osobne predstaví najnovšiu „space operu“ Mutácia z planéty Zem. Obaja priblížia aj zbierku sci-fi poviedok Zajtra bude včera, v ktorej je to najlepšie, čo na Slovensku v žánri sci-fi za predošlé roky vyšlo.

Na ceste okolo sveta s knihou

Na svoje si prídu aj priaznivci cestopisov. Organizátori pripravili stretnutie s autorom knihy Okolo sveta s palcom hore. Peter Hoferek sa na Bibliotéke podelí nielen o zážitky zo svojej 14-mesačnej cesty okolo sveta stopom, ale aj o cenné rady, vďaka ktorým si každý môže splniť svoje cestovateľské sny. Nuž, znie to lákavo!

Trefne i vtipne o Nórsku

Trefné a vtipné postrehy autora Ondreja Sokola, ktorého preslávila práca šoféra autobusu v Nórsku. Ako som vozil Nórov aktuálne vychádza aj ako audiokniha v podaní obľúbeného Juraja Kemku. Ondrej Sokol bude na Bibliotéke priebežne k dispozícii na stretnutia s čitateľmi.

Návrat k Matejovi Belovi. Od Bibliotéky k Pedagogike 2021

Aj vzdelanie sa dostane k slovu. Vzdelávanie je dôležité. V programe sa preto ocitli napríklad zaujímavé dvojjazyčné (slovensko-nemecké) knihy pre malé deti, či prvá publikácia edičného radu Belianum. V čitateľsky prístupnej a knižne atraktívnej forme prezentuje aktuálne výsledky bádania diela Mateja Bela.

Hry #madeinslovakia

Sobotu vyhradili krstom. Medzi 10:00 a 11:00 hod. čaká na návštevníkov krst originálnych spoločenských hier. Sú #madeinslovakia. Princíp aj ilustrácie pochádzajú od slovenských autorov.

Bibliotéka bude v éteri aj virtuálna

A bude nielen v Inchebe, ale aj vo vysielaní RTVS či online. Virtuálne začína už dnes, 9. novembra. V rozhlasovom aj televíznom vysielaní RTVS a na Youtube kanáli Literárneho informačného centra nájdu v týždni od 9. do 15. novembra milovníci kníh a dobrej literatúry sériu diskusných relácií, prezentácií a  zaujímavých tipov na čítanie. Nebudú chýbať ani zaujímavé profilové rozhovory s tvorcami kníh – autormi, ilustrátormi, vydavateľmi i kníhkupcami.

V rozhlasovom éteri

Rádio Devín ponúkne od utorka (10.11.) do piatka (13.11.) priestor vo vysielaní popoludňajšieho Ladenia Rádia Devín vždy v čase medzi 14.00 a 16.00 hod. pre špeciál: Bibliotéka vo vysielaní RTVS. V stredu, vo štvrtok (12.11.) a v piatok (13.11.) sa stane aj exkluzívnou témou relácie Ars litera. Z autorov svoju účasť vo vysielaní Rádia Devín prisľúbili Denisa Fulmeková, Vanda Rozenbergová, Katarína Škorupová, Ivan Štulajter, Marián Kubicsko, Noémi Bogyó, Richard Pupala, Etela Farkašová, Jaroslav Klus, Diana Mašlejová, Igor Adamec, Rastislav Puchala, Daniel Hevier, Martin Kasarda či Ivana Gibová. Aj na vlnách okruhu Rádia Slovensko sa bude o Bibliotéke rozprávať. V rannom bloku ponúknu poslucháčom chuťovky v podobe rubrík Kniha rána a Kniha popoludniaSpoznáme tak zaujímavé knižné tituly a ich autorov. Vo štvrtok (12.11.) sa poslucháči môžu tešiť na špeciálne vysielanie Popoludnia s Ivanou Ilgovou a Romanom Bombošom medzi 14.00 a 16.30 hod. Veľtrh zarezonuje aj v relácii Rádiobudík Rádia Regina Západ ale aj na vlnách Rádia_FM. 

Bibliotéka aj na televíznych obrazovkách

Priestor dostane aj na televíznych obrazovkách. Na Jednotke bude o nej reč v štvrtkovom a piatkovom Dámskom klube. V sobotu sa blysne aj v relácii KULTÚRA.SKNa televíznej Dvojke upútajú víkendové diskusie – Večera s Havranom. No ťahákom počas celého týždňa budú  aj ďalšie pútavé programy v rámci tematického vysielania Bibliotéka vo vysielaní RTVS.

Kniha patrí pod stromček!

Hoci sa Bibliotéka 2021 koná v tieni pandémii, organizátori sľubujú atraktívny program. Vo virtuálnej podobe sa môžeme tešiť na pútavé rozhovory so známymi spisovateľmi, rozprávanie o knižných novinkách aj obľúbenej klasike. A nezabudnime sa nechať pri tom inšpirovať  tipmi na knižné vianočné darčeky pre svojich blízkych.

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni (25/2024)

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Translate »