Novinky

Výstava s charitatívnym rozmerom na pomoc Ukrajine štartuje v Pezinku

Oksana Paliy / Výstava s charitatívnym rozmerom

Malokarpatská knižnica v Pezinku prináša tento týždeň novú výstavu. Je súčasťou podujatia Týždeň slovenských knižníc. Má charitatívny rozmer a posolstvo mieru. Vernisáž bude už v piatok 4. marca 2022.

Ukrajinská maliarka a ilustrátorka Oksana Paliy žije a tvorí na Slovensku. V Pezinku bude mať čoskoro výstavu s posolstvom mieru i rozmerom výzvy na pomoc Ukrajine. Slávnostne ju otvoria na vernisáži v piatok 4. marca 2022. Výstavu otvorí akademický maliar Rudolf Sikora.

Charitatívny projekt na pomoc Ukrajine

Prístupná bude vo výstavných priestoroch Malokarpatskej knižnice v Pezinku počas výpožičných hodín knižnice. Sleduje charitatívny rozmer a dýcha posolstvom mieru. Autorka aj organizátori sa dohodli, že výstava bude predajná. Nielen počas vernisáže ale až do 15. apríla 2022 budú mať návštevníci príležitosť prispieť dobrovoľným finančným príspevkom pre obyvateľov vojnou zmietanej Ukrajiny. Rovnako autorka výtvarných diel využije sumu z ich predaja.

 

Zdroj: Malokarpatská knižnica v Pezinku

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »