Novinky

Výstava s charitatívnym rozmerom na pomoc Ukrajine štartuje v Pezinku

Oksana Paliy / Výstava s charitatívnym rozmerom

Malokarpatská knižnica v Pezinku prináša tento týždeň novú výstavu. Je súčasťou podujatia Týždeň slovenských knižníc. Má charitatívny rozmer a posolstvo mieru. Vernisáž bude už v piatok 4. marca 2022.

Ukrajinská maliarka a ilustrátorka Oksana Paliy žije a tvorí na Slovensku. V Pezinku bude mať čoskoro výstavu s posolstvom mieru i rozmerom výzvy na pomoc Ukrajine. Slávnostne ju otvoria na vernisáži v piatok 4. marca 2022. Výstavu otvorí akademický maliar Rudolf Sikora.

Charitatívny projekt na pomoc Ukrajine

Prístupná bude vo výstavných priestoroch Malokarpatskej knižnice v Pezinku počas výpožičných hodín knižnice. Sleduje charitatívny rozmer a dýcha posolstvom mieru. Autorka aj organizátori sa dohodli, že výstava bude predajná. Nielen počas vernisáže ale až do 15. apríla 2022 budú mať návštevníci príležitosť prispieť dobrovoľným finančným príspevkom pre obyvateľov vojnou zmietanej Ukrajiny. Rovnako autorka výtvarných diel využije sumu z ich predaja.

 

Zdroj: Malokarpatská knižnica v Pezinku

SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024
Culture Eventy Literatúra News PR

V prvý marcový týždeň sa koná Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc sa koná i tento rok. Do podujatia sa pripojilo opäť mnoho slovenských knižníc. Pri tej príležitosti čaká množstvo podujatí na návštevníkov naprieč všetkými vekovými kategóriami…

Read More
Translate »