Novinky

Telesá Slovenskej filharmónie vystúpia na domácich a zahraničných pódiách

Slovenská filharmónia

Telesá Slovenskej filharmónie – Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor a Slovenský komorný orchester sa koncom augusta a začiatkom septembra predstavia na domácich a zahraničných pódiách. Koncerty v ich interpretácii budú znieť v švajčiarskom Murtene, nemeckom Mannheime, poľskom Krakove, Trenčianskych Tepliciach, Stupave, Bojniciach, ale aj v bratislavskej Pradiarni, či v Slovenskom rozhlase.

Slovenská filharmónia so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a švajčiarskym dirigentom Christophom-Mathiasom Muellerom odcestujú do mesta Murten, kde Christoph-Mathias Mueller zastáva od roku 2021 post umeleckého riaditeľa letného festivalu Murten Classics vo Švajčiarsku. Pod jeho taktovkou zaznejú koncerty vo štvrtok piatok 25.26. augusta 2022 s dielami Rossiniho, Barbera a Sibelia. Sólistkou dvoch večerov bude jedna z najvýznamnejších predstaviteliek škandinávskeho interpretačného umenia, nórska huslistka Eldbjørg Hemsing. Pod taktovkou šéfdirigenta zaznie v Murtene nedeľný koncert 27. augusta s dielami Liadova, Raffa, Musorgského a Stravinského. Po boku Filharmonikov vystúpi mladý švajčiarsky husľový virtuóz Anatol Toth.

Daniel Raiskin
Daniel Raiskin. Foto: Peter Brenkus

So svetoznámym tenoristom na festivale Symfónia umenia

Slovenská filharmónia a svetoznámy tenorista José Cura vystúpia spoločne po prvýkrát na jednom pódiu v sobotu 3. septembra 202219.00 h., na Námestí pred Pradiarňou na Páričkovej ulici v Bratislave. Program open-air koncertu je zostavený z najkrajších romantických a veristických árií, duet a inštrumentálnych skladieb operných autorov – Verdiho, Pucciniho a mnohých ďalších. Sólistkami a hostkami večera budú sopranistka Eva Hornyáková a mezzosopranistka Polina Shamayeva. Koncert zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Slovenskej filharmónie Daniela Raiskina. Koncert je súčasťou druhého ročníka multižánrového festivalu Symfónia umenia, ktorý organizuje Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Slovenský filharmonický zbor mieri do Mannheimu a otvorí aj sezónu SOSR

Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom vycestujú do nemeckého univerzitného mesta Mannheim, kde sa naša zborová jednotka predstaví po boku Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz. Koncert zostavený z diel Messiaena, Stravinského, Tallisa, Ligetiho a Skriabina zaznie v Rosengarten Mannheim v naštudovaní britského dirigenta Michaela Francisasobotu 3. septembra.

Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Adamom Sedlickým vystúpi na prvom abonentom koncerte 94. sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod taktovkou Ondreja Lenárda. Na programe zaznie monumentálna Symfónia č. 2 Vzkriesenie Gustava Mahlera. Sólistkami večera budú sopranistka Eva Hornyáková a mezzosopranistka Terézia Kružliaková. Koncert sa uskutoční v piatok 9. septembra 202219.00 h. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň
Slovenský filharmonický zbor a zbormajster Jozef Chabroň. Foto: Ján Lukáš

Slovenský komorný orchester sa vydáva na turné nielen po slovenských mestách

Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom uvedú koncerty v slovenských mestách a v Poľsku. V piatok 2. septembra Záverečný koncert 76. Hudobného letaTrenčianskych Tepliciach,sobotu 3. septembra koncert v rámci podujatia Hudba v Synagóge v Stupave a v nedeľu 4. septembra uzavrú Hudobné letoBojniciach, v Huňadyho sále na Bojnickom zámku.

Kam za kultúrou / Slovenský komorný orchester a Ewald Danel.
Slovenský komorný orchester a Ewald Danel. Foto: Peter Brenkus

sobotu 10. septembra sa Slovenský komorný orchester predstaví na 3. Szymanovského festivale v Krakovskej filharmónii v Poľsku. Program koncertu je zostavený z diel Janáčka, Respighiho, Zeljenku, Bergera, Lutosławského a Bartóka. Koncert sa uskutoční pod záštitou generálneho konzula SR v Krakove Dr. Tomáša Kašaja.

Zdroj: TS Slovenská filharmónia

Foto: J. Lukáš, P. Brenkus

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** aktualizácia 2022-08-22 ***

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »