Novinky

Svetový muzikál v slovenskej premiére

School of Rock

Svetoznámy muzikál z Broadwaya prichádza na Slovensko. Sľubuje veľkolepú hudobnú šou s talentovanou mládežou.

Kultový muzikál School of Rock sa z legendárneho divadla na Broadwayi rozšíril do celého sveta. Stal sa obrovským megahitom. Mnohí z nás ho poznajú v jeho filmovom spracovaní. Na Slovensku však doposiaľ chýbal. Licenciu na jeho uvedenie sa podarilo získať až známemu slovenskému režisérovi a choreografovi Jánovi Ďurovčíkovi. Škola Ro(c)ku mala prísť už skôr, no pandémia všetko oddialila. Už na jeseň však ovládne aj Slovensko, vôbec prvé v rámci stredoeurópskych krajín.

Vychoval rockové hviezdy

Muzikál z pera Andrewa Lloyda Webbera rozpráva príbeh o muzikantovi Deweym, ktorý túži po výhre v Súboji kapiel. Z tej jeho ho však vyhodia. Zadlžený, s prázdnymi vreckami netuší, čo má robiť. Situáciu zmení až telefonát. Spolubývajúci má nastúpiť ako suplujúci pedagóg na prestížnej základnej škole. Keďže ho riaditeľka školy Mullinsová ešte nevidela, Dewey sa rozhodne vydávať za neho. Vedomosti o hudbe má však hlbšie než tie učiteľské. Zo zverenej triedy urobí skutočné rockové hviezdy.

Pre pandémiu meškala jeho premiéra

Ako aj iné formáty, mal School of Rock u nás štartovať oveľa skôr. Kastingy naň prebiehali ešte pred dvomi rokmi a trvali pomerne dlho. Na režiséra Jána Ďurovčíka čakala náročná úloha.  Tento titul totiž stojí na hudobne talentovaných školákoch. Každý z nich musí vedieť spievať, tancovať a hrať (a to aj na hudobný nástroj).

Na divadelné dosky sa preto dostáva až na jeseň 2021. Divákov čaká veľkolepá hudobná šou. Sily spojilo Ďurovčíkove divadlo a tanečná škola RiverPark Dance School Ivety Tkáčovej. V úlohách hlavných predstaviteľov – pedagógov uvidíme herca Martina Hudeca a herečku Veroniku Lackovičovú v alternácii s Kristínou Vreckovou. Tešiť sa môžeme najmä na detské hudobnícke a herecké talenty. Predpremiérovo ho za účasti stovky divákov odpálil režisér Ján Ďurovčík so svojím ansámblom už 4. septembra. No premiéry sa dočkal až počas najbližšieho víkendu.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »