Novinky

Svetový muzikál v slovenskej premiére

School of Rock

Svetoznámy muzikál z Broadwaya prichádza na Slovensko. Sľubuje veľkolepú hudobnú šou s talentovanou mládežou.

Kultový muzikál School of Rock sa z legendárneho divadla na Broadwayi rozšíril do celého sveta. Stal sa obrovským megahitom. Mnohí z nás ho poznajú v jeho filmovom spracovaní. Na Slovensku však doposiaľ chýbal. Licenciu na jeho uvedenie sa podarilo získať až známemu slovenskému režisérovi a choreografovi Jánovi Ďurovčíkovi. Škola Ro(c)ku mala prísť už skôr, no pandémia všetko oddialila. Už na jeseň však ovládne aj Slovensko, vôbec prvé v rámci stredoeurópskych krajín.

Vychoval rockové hviezdy

Muzikál z pera Andrewa Lloyda Webbera rozpráva príbeh o muzikantovi Deweym, ktorý túži po výhre v Súboji kapiel. Z tej jeho ho však vyhodia. Zadlžený, s prázdnymi vreckami netuší, čo má robiť. Situáciu zmení až telefonát. Spolubývajúci má nastúpiť ako suplujúci pedagóg na prestížnej základnej škole. Keďže ho riaditeľka školy Mullinsová ešte nevidela, Dewey sa rozhodne vydávať za neho. Vedomosti o hudbe má však hlbšie než tie učiteľské. Zo zverenej triedy urobí skutočné rockové hviezdy.

Pre pandémiu meškala jeho premiéra

Ako aj iné formáty, mal School of Rock u nás štartovať oveľa skôr. Kastingy naň prebiehali ešte pred dvomi rokmi a trvali pomerne dlho. Na režiséra Jána Ďurovčíka čakala náročná úloha.  Tento titul totiž stojí na hudobne talentovaných školákoch. Každý z nich musí vedieť spievať, tancovať a hrať (a to aj na hudobný nástroj).

Na divadelné dosky sa preto dostáva až na jeseň 2021. Divákov čaká veľkolepá hudobná šou. Sily spojilo Ďurovčíkove divadlo a tanečná škola RiverPark Dance School Ivety Tkáčovej. V úlohách hlavných predstaviteľov – pedagógov uvidíme herca Martina Hudeca a herečku Veroniku Lackovičovú v alternácii s Kristínou Vreckovou. Tešiť sa môžeme najmä na detské hudobnícke a herecké talenty. Predpremiérovo ho za účasti stovky divákov odpálil režisér Ján Ďurovčík so svojím ansámblom už 4. septembra. No premiéry sa dočkal až počas najbližšieho víkendu.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »