Novinky

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov

SND / Slovenské národné divadlo

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov. Jej cieľom je nielen obsadiť voľné pracovné pozície v SND, ale aj vyzdvihnúť dôležitú úlohu ľudí pracujúcich v divadelnom zákulisí. SND hľadá hrdinov na pozície v umelecko-dekoračných dielňach, technickej prevádzke, v administratíve, ale aj v marketingu.

Náborová kampaň Slovenského národného divadla Hľadáme hrdinov vychádza z idey, že žiadne z divadelných predstavení by nebolo možné zrealizovať bez ľudí v divadelnom zákulisí. Hrdina na javisku môže byť hrdinom len vďaka podpore veľkého tímu technického, remeselného i administratívneho personálu. Väčšina divákov vníma naše divadlo prostredníctvom umelcov, ktorých hudobné, tanečné alebo herecké umenie si prichádzajú vychutnať večer čo večer z prítmia našich hľadísk. Slovenské národné divadlo však robia tým, čím je, stovky ďalších kolegýň a kolegov oddaných divadelnému umeniu,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

Pohľad na javisko a techniku / Historická budova SND
Pohľad na javisko a techniku / Historická budova SND

Každé naše predstavenie je výsledkom práce nielen umelcov, ale aj javiskových technikov, osvetľovačov, zvukárov, inšpicientiek, šepkárok, rekvizitárok, garderobierok, maskérok, krajčírov, manažérov umeleckej prevádzky, odborníkov na verejné obstarávanie, ekonómov, účtovníčok, pokladníčok, upratovačov, vrátnikov a mnohých ďalších profesií. Tí všetci sú možno pre divákov neviditeľní, no pre nás sú nenahraditeľní hrdinovia,dodáva Drlička.

Slovenské národné divadlo potrebuje nových zamestnancov na rôzne pozície

Slovenské národné divadlo potrebuje nových zamestnancov na rôzne pozície. Technická prevádzka hľadá stavačov scénických dekorácií aj osvetľovačov, ale tiež údržbárov. V administratíve chýba personalista či mzdový účtovník. Úsek komunikácie potrebuje manažéra zmluvných vzťahov aj mediaplannera. V Umelecko-dekoračných dielňach SND chýbajú remeselníci – čalúnnik či zámočník. Všetky voľné pracovné pozície nájdu záujemcovia na webe divadla, ako aj na portáli profesia.sk. Niektoré z nich si nevyžadujú predchádzajúce skúsenosti v danej oblasti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v posledný júlový týždeň roka 2023? TOTO sú TOP TIPY

Slovenské národné divadlo je erbová kultúrna inštitúcia ponúkajúca prácu v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí. Vašimi kolegami budú tie najväčšie herecké i operné hviezdy. Výhodou pre zamestnancov divadla je týždeň dovolenky navyše, flexibilný pracovný čas a výkonnostné odmeny. Pre pracovníkov mimo administratívy aj divadelné prázdniny. Mnohí naši kolegovia pracujú v Slovenskom národnom divadle desiatky rokov a divadlo sa pre nich stalo druhou rodinou. Staňte sa aj vy členmi našej veľkej divadelnej rodiny, pozýva v mene našej prvej scény Jana Alexová, PR manažérka SND.

TS, Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Zdroj: SND

Redakciu informovala a fotografie poskytla, Jana Alexová, PR manažérka SND

*** Správu sme redakčne upravili (red). Posledná aktualizácia: 2023-07-26 (mk) ***

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »