Novinky

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov

SND / Slovenské národné divadlo

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov. Jej cieľom je nielen obsadiť voľné pracovné pozície v SND, ale aj vyzdvihnúť dôležitú úlohu ľudí pracujúcich v divadelnom zákulisí. SND hľadá hrdinov na pozície v umelecko-dekoračných dielňach, technickej prevádzke, v administratíve, ale aj v marketingu.

Náborová kampaň Slovenského národného divadla Hľadáme hrdinov vychádza z idey, že žiadne z divadelných predstavení by nebolo možné zrealizovať bez ľudí v divadelnom zákulisí. Hrdina na javisku môže byť hrdinom len vďaka podpore veľkého tímu technického, remeselného i administratívneho personálu. Väčšina divákov vníma naše divadlo prostredníctvom umelcov, ktorých hudobné, tanečné alebo herecké umenie si prichádzajú vychutnať večer čo večer z prítmia našich hľadísk. Slovenské národné divadlo však robia tým, čím je, stovky ďalších kolegýň a kolegov oddaných divadelnému umeniu,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

Pohľad na javisko a techniku / Historická budova SND
Pohľad na javisko a techniku / Historická budova SND

Každé naše predstavenie je výsledkom práce nielen umelcov, ale aj javiskových technikov, osvetľovačov, zvukárov, inšpicientiek, šepkárok, rekvizitárok, garderobierok, maskérok, krajčírov, manažérov umeleckej prevádzky, odborníkov na verejné obstarávanie, ekonómov, účtovníčok, pokladníčok, upratovačov, vrátnikov a mnohých ďalších profesií. Tí všetci sú možno pre divákov neviditeľní, no pre nás sú nenahraditeľní hrdinovia,dodáva Drlička.

Slovenské národné divadlo potrebuje nových zamestnancov na rôzne pozície

Slovenské národné divadlo potrebuje nových zamestnancov na rôzne pozície. Technická prevádzka hľadá stavačov scénických dekorácií aj osvetľovačov, ale tiež údržbárov. V administratíve chýba personalista či mzdový účtovník. Úsek komunikácie potrebuje manažéra zmluvných vzťahov aj mediaplannera. V Umelecko-dekoračných dielňach SND chýbajú remeselníci – čalúnnik či zámočník. Všetky voľné pracovné pozície nájdu záujemcovia na webe divadla, ako aj na portáli profesia.sk. Niektoré z nich si nevyžadujú predchádzajúce skúsenosti v danej oblasti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou
Kam za kultúrou v posledný júlový týždeň roka 2023? TOTO sú TOP TIPY

Slovenské národné divadlo je erbová kultúrna inštitúcia ponúkajúca prácu v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí. Vašimi kolegami budú tie najväčšie herecké i operné hviezdy. Výhodou pre zamestnancov divadla je týždeň dovolenky navyše, flexibilný pracovný čas a výkonnostné odmeny. Pre pracovníkov mimo administratívy aj divadelné prázdniny. Mnohí naši kolegovia pracujú v Slovenskom národnom divadle desiatky rokov a divadlo sa pre nich stalo druhou rodinou. Staňte sa aj vy členmi našej veľkej divadelnej rodiny, pozýva v mene našej prvej scény Jana Alexová, PR manažérka SND.

TS, Slovenské národné divadlo, www.snd.sk

Zdroj: SND

Redakciu informovala a fotografie poskytla, Jana Alexová, PR manažérka SND

*** Správu sme redakčne upravili (red). Posledná aktualizácia: 2023-07-26 (mk) ***

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »