Žilina na vlnách filmovej hudby

SKO ZA

Štátny komorný orchester v Žiline pripravuje na štvrtok a piatok 18. a 19. novembra zaujímavý koncert. Na svoje si prídu milovníci filmovej hudby.

Pod taktovkou čestného šéfdirigenta Leoša Svárovského pri príležitosti Roku slovenského filmu zaznie dramaturgia nabitá krásnymi filmovými melódiami. A nebude to len hudba komponovaná priamo pre film. Vypočujeme si aj slávne diela klasickej hudby, ktoré režiséri využili vo svojich filmoch. A možno aj vďaka tomu sa stali populárnymi hitmi po celom svete.

SKO

Štátny komorný orchester – Dom umenia Fatra rozozvučia melódie z kultovej Jakubiskovej rozprávky Perinbaba a jej očakávaného voľného pokračovania. Prinesú trošku vianočnej atmosféry.

Vypočujeme si aj Silent Waltz našej skladateľky Ľubici Čekovskej, ale napríklad aj strhujúce filmové soundtracky ako Forrest Gump alebo Piráti z Karibiku.

Pôvodne mal v Silent WaltzEmmeleia vystúpiť ako sólista, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Napokon sa sóla chopí zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová. Ďalšími sólistami večera bude sopranistka Daniela Juhásová a klavirista Matej Arendárik.

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
The Ladies Ensemble & Peter Adamov
Hudba Koncerty PR

The Ladies Ensemble & Peter Adamov: Vianočný koncert s romantickou atmosférou

K predvianočnému obdobiu hudba naozaj patrí. Ponuka adventných i vianočných koncertov je – našťastie, po dvoch pandemických rokoch, bohatá a dostupná úplne pre každého. Jedným z koncertov ktorý vás naladí na sviatočnú atmosféru, je vianočný koncert v podaní zoskupenia The Ladies Ensemble a Petra Adamova. Ak máte radi romantickú atmosféru, tak je tento koncert v […]

Read More
Translate »