Novinky

Žilina na vlnách filmovej hudby

SKO ZA

Štátny komorný orchester v Žiline pripravuje na štvrtok a piatok 18. a 19. novembra zaujímavý koncert. Na svoje si prídu milovníci filmovej hudby.

Pod taktovkou čestného šéfdirigenta Leoša Svárovského pri príležitosti Roku slovenského filmu zaznie dramaturgia nabitá krásnymi filmovými melódiami. A nebude to len hudba komponovaná priamo pre film. Vypočujeme si aj slávne diela klasickej hudby, ktoré režiséri využili vo svojich filmoch. A možno aj vďaka tomu sa stali populárnymi hitmi po celom svete.

SKO

Štátny komorný orchester – Dom umenia Fatra rozozvučia melódie z kultovej Jakubiskovej rozprávky Perinbaba a jej očakávaného voľného pokračovania. Prinesú trošku vianočnej atmosféry.

Vypočujeme si aj Silent Waltz našej skladateľky Ľubici Čekovskej, ale napríklad aj strhujúce filmové soundtracky ako Forrest Gump alebo Piráti z Karibiku.

Pôvodne mal v Silent WaltzEmmeleia vystúpiť ako sólista, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Napokon sa sóla chopí zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová. Ďalšími sólistami večera bude sopranistka Daniela Juhásová a klavirista Matej Arendárik.

Le nuove musiche
Hudba PR

Le nuove musiche opäť koncertovalo. S klenotmi z depotov sa predstavili v Nemecku

Súbor Le nuove musiche pravidelne pôsobí s úspechom aj za hranicami Slovenska. Pozrite si čo prinieslo jeho ostatné vystúpenie v Nemecku…

Read More
Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Translate »