Žilina na vlnách filmovej hudby

SKO ZA

Štátny komorný orchester v Žiline pripravuje na štvrtok a piatok 18. a 19. novembra zaujímavý koncert. Na svoje si prídu milovníci filmovej hudby.

Pod taktovkou čestného šéfdirigenta Leoša Svárovského pri príležitosti Roku slovenského filmu zaznie dramaturgia nabitá krásnymi filmovými melódiami. A nebude to len hudba komponovaná priamo pre film. Vypočujeme si aj slávne diela klasickej hudby, ktoré režiséri využili vo svojich filmoch. A možno aj vďaka tomu sa stali populárnymi hitmi po celom svete.

SKO

Štátny komorný orchester – Dom umenia Fatra rozozvučia melódie z kultovej Jakubiskovej rozprávky Perinbaba a jej očakávaného voľného pokračovania. Prinesú trošku vianočnej atmosféry.

Vypočujeme si aj Silent Waltz našej skladateľky Ľubici Čekovskej, ale napríklad aj strhujúce filmové soundtracky ako Forrest Gump alebo Piráti z Karibiku.

Pôvodne mal v Silent WaltzEmmeleia vystúpiť ako sólista, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Napokon sa sóla chopí zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová. Ďalšími sólistami večera bude sopranistka Daniela Juhásová a klavirista Matej Arendárik.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »