Novinky

Žilina na vlnách filmovej hudby

SKO ZA

Štátny komorný orchester v Žiline pripravuje na štvrtok a piatok 18. a 19. novembra zaujímavý koncert. Na svoje si prídu milovníci filmovej hudby.

Pod taktovkou čestného šéfdirigenta Leoša Svárovského pri príležitosti Roku slovenského filmu zaznie dramaturgia nabitá krásnymi filmovými melódiami. A nebude to len hudba komponovaná priamo pre film. Vypočujeme si aj slávne diela klasickej hudby, ktoré režiséri využili vo svojich filmoch. A možno aj vďaka tomu sa stali populárnymi hitmi po celom svete.

SKO

Štátny komorný orchester – Dom umenia Fatra rozozvučia melódie z kultovej Jakubiskovej rozprávky Perinbaba a jej očakávaného voľného pokračovania. Prinesú trošku vianočnej atmosféry.

Vypočujeme si aj Silent Waltz našej skladateľky Ľubici Čekovskej, ale napríklad aj strhujúce filmové soundtracky ako Forrest Gump alebo Piráti z Karibiku.

Pôvodne mal v Silent WaltzEmmeleia vystúpiť ako sólista, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis. Napokon sa sóla chopí zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová. Ďalšími sólistami večera bude sopranistka Daniela Juhásová a klavirista Matej Arendárik.

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »