Novinky

Reduta plná detí

Reduta plná detí / Rodinný koncert / Martin Vanek

Reduta plná detí. Začína sa Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie a prvý Rodinný koncert v novej sezóne.

V piatok 25. novembra sa v Slovenskej filharmónii uskutoční úvodná Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v 74. koncertnej sezóne prihlásili na organizovaný cyklus doobedňajších koncertov, ktorý avizujeme TU. Bratislavskú Redutu navštívi 1400 žiakov v dvoch frekvenciách – o 9.30 a 11.30

Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie

Program piatkovej Hudobnej akadémie sa zopakuje v sobotu 26. novembra16.00 na prvom Rodinnom koncerte. Svetom hudby bude mladých návštevníkov sprevádzať moderátor  Martin Vanek.

Reduta plná detí / Rodinný koncert / Martin Vanek

Na programe zaznejú diela dvoch anglických skladateľov – Benjamina Brittena Sprievodca mladého človeka orchestrom a suita Abdelazer Henryho Purcella v interpretácii poslucháčov bratislavského  Konzervatória pod taktovkou Juraja Jartima. Mladí umelci sa predstavia v zostave komorného sláčikového orchestra  a  veľkého symfonického orchestra, v ktorom žiakov posilnia profesionáli z Vojenskej hudby Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Koncert ukončíme obľúbenou tombolou, v ktorej deti môžu získať pekné ceny.

Koncert Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave / Symfonický orchester Konzervatória v Bratislave Juraj Jartim / Kam za kultúrou / Kam na koncert / Slovenská filharmónia
Koncert Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave pod taktovkou dirigenta Juraja Jartima.

Foto: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova,  tlačová tajomníčka SF

 

*** Posledná aktualizácia: 2022-11-25 (adm) ***

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »