Novinky

Finále BIB 2023 so súťažnou špeci Pátračkou

BIB Pátračka štartuje v novembri

Bienále ilustrácií Bratislava - BIB 2023 vstupuje začiatkom decembra do svojho finále. Vyvrcholí špeciálnou súťažou v znamení Pátračky. Pozrite sa s nami na súťažné otázky! A, majte veľa šťastia pri hľadaní odpovedí a pri žrebovaní!

Už len do nedele 3. decembra 2023 možno navštíviť podujatia k 29. ročníku Medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež Bienále ilustrácie Bratislava – BIB 2023. BIB sa tento rok otvorila novým partnerstvám i výzvam. Ilustrácie zaplnili Bratislavu. Ako sme vás pri príležitosti jej otvorenia informovali, ponúkla 11 výstav v pešej dostupnosti historického centra. Do nedele ich môžete navštíviť ešte sedem.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Finále BIB 2023 so súťažou o originálnu grafiku

Súťažná prehliadka BIB 2023 v BIBIANE predstavuje najlepšie svetové ilustrácie z celého sveta a tento rok sú súčasťou výstavy aj knižky, ktoré čítajú deti v rôznych krajinách. 2072 ilustrácií od 275 ilustrátorov z 36 krajín sveta sa dá pozrieť v predĺžených návštevných hodinách od 10:00 do 20:00.

Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023. / Bienále ilustrácií Bratislava / Kam za kultúrou
Pohľad na súťažnú výstavu BIB 2023.

Súťažte s BIB 2023 a pátrajte na výstavách!

Sprievodnou aktivitou na výstave je, ako sme vás informovali, už od novembra aj pátracia aktivita s názvom BIB Pátračka. Posledné tri dni BIB 2023 je naplánovaná BIB Pátračka špeciál. Prinesie dve otázky, ktoré vám hneď prezradíme.

BIB 2023 Pátračka

Počas 29. ročníkov Bienále ilustrácií Bratislava sa ešte nestalo, že by sa medzinárodná odborná porota zhodla pri hodnotení ilustrácií s detskou. V roku 2009 získal Cenu detskej poroty ilustrátor Peter Uchnár. Prvou otázkou, na ktorú sa BIBIANA pýta, je za akú ilustráciu ju Peter Uchnár získal?

BIB aj v Galérii Zichy / Bienále ilustrácií Bratislava
Súčasťou festivalu je aj Výstava 3+ galerie: Zbierka ilustrácií pre deti. Predstavuje stovku originálov od šestnástich európskych ilustrátorov, ktoré venovali svoje umenie práve deťom. Pozrieť si ju môžete od 3. októbra v Zichyho paláci.

Súčasťou BIB je aj BIB-UNESCO Workshop Albína Brunovského pre mladých ilustrátorov v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. Tento rok ho viedol Ľuboslav Paľo, vedúci Ateliéru ilustrácie a grafiky, držiteľ ocenenia Zlaté jablko BIB 2005 za ilustrácie Knihy Nichterwischt! Druhou súťažnou otázkou je, ktoré vydavateľstvo túto knihu vydalo?

Nenapovedáme, ale...

Každý kto ich zodpovie správne, bude v hre o originálne grafiky ilustrátorov – Petra Uchnára a Ľuboslava Paľa. Odpovede zbiera BIBIANA v špeciálnej krabici pri pokladni v BIBIANE od piatku 1. decembra do nedele 3. decembra. V pondelok 4. decembra vylosujú organizátori 6 víťazov, traja získajú originálnu grafiku ilustrátora Petra Uchnára a traja grafiku Ľuboslava Paľa.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Pečiatka BIB / BIBIANA / Bienále ilustrácií Bratislava
Spoznaj, zbieraj a vyhraj! Aj touto aktivitou pozýva BIBIANA na BIB 2023

Nechceme odpovede prezradiť a narušiť vám tak čaro pátračky. Aj keď – snáď – trochu napovedať môžeme. Okrem súťažnej výstavy v Medzinárodnom dome umenia pre deti – BIBIANA, ktorú vidieť musíte, odporúčame navštíviť aj výstavy BIB 2023 v Pálffyho paláci Galérie mesta Bratislava a ďalšiu v Zichyho paláci. Prajeme veľa šťastia pri hľadaní správnych odpovedí a losovaní!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou na prelome novembra a decembra 2023? Toto sú TOP tipy!
Kam za kultúrou na prelome novembra a decembra 2023? Toto sú TOP tipy!

TS, Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA / BIB, www.bibiana.sk

Foto: archív BIB 2023

Zdroj: BIB

Redakciu informovala Lucia Marcinátová,PR a sociálne média BIB a BIBIANY

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »