Novinky

Červenokamenské remeselné trhy už v najbližší víkend

Červenokamenské remeselné trhy

Na pôde SNM-Múzea Červený Kameň čaká v prvý májový predĺžený víkend obľúbené podujatie Červenokamenské remeselné trhy. Aj tie najbližšie, ktoré sa budú konať v dňoch 6. - 8. mája 2023, sľubujú jedinečnú atmosféru, nádhernú architektúru v lone prírody a samozrejme obrovské množstvo originálnych produktov.

Ak hľadáte zaujímavý TIP na víkendový program, ktorý si užijete s celou rodinou, zájdite na hrad Červený Kameň. Okrem krásnych hradných expozícií, na vás počas najbližšieho víkendu (v dňoch 6. – 8. mája 2023) čaká tradičné podujatie s názvom Červenokamenské remeselné trhy. Viac ako 60 remeselníkov predstaví svoje originálne výrobky a zručnosti priamo v hradnom areáli. Ak hľadáte darčeky pre svojich priateľov a rodinu alebo nejaké pekné ozdoby pre seba, milovníkov remesiel, rozhodne si prídete na svoje!

Červenokamenské remeselné trhy

Uvidíte prekrásne keramické výrobky, originálne kožené kabelky, pletené oblečenie a doplnky, šperky, tradičné drevené hračky a mnoho ďalších krásnych vecí, ktoré nie sú k dispozícii v obchodoch.

Červenokamenské remeselné trhy / Kam na výstavu a podujatia / Kam za kultúrou

Okrem remeselných stánkov si môžete vychutnať prehliadky hradu so skúseným sprievodcom, ktorý vám priblíži históriu tohto krásneho miesta. Vychutnajte si výhľad z nádvoria pri šálke kávy alebo čaju. A to nie je všetko. Nezabudnite navštíviť aj sokoliarsky dvor v areáli hradu, kde budete môcť pozorovať dravce v ich prirodzenom prostredí.

Červený Kameň / nádvorie / Kam za kultúrou
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Popri tom sa môžete poprechádzať v anglickom parku priamo pri hrade. Červenokamenské remeselné trhy sú zážitkom nielen pre milovníkov remesiel, ale aj pre tých, ktorí sa radi oddajú príjemnému víkendovému programu. Nechajte sa unášať dokonalou atmosférou na hrade Červený Kameň a prežite nezabudnuteľný víkend plný krásnych zážitkov!

Červený Kameň / park
Architektonická perla v lone prírody. Foto: Silvia Mária Petrovits

TS, SNM – Múzeum Červený Kameň

Foto z podujatia  archív SNM – Múzeum Červený Kameň 

Foto z hradu a areálu: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: SNM – Múzeum Červený Kameň 

Redakciu informoval a fotografie poskytol Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér

Správu sme redakčne upravili.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »