Novinky

Červenokamenské remeselné trhy už v najbližší víkend

Červenokamenské remeselné trhy

Na pôde SNM-Múzea Červený Kameň čaká v prvý májový predĺžený víkend obľúbené podujatie Červenokamenské remeselné trhy. Aj tie najbližšie, ktoré sa budú konať v dňoch 6. - 8. mája 2023, sľubujú jedinečnú atmosféru, nádhernú architektúru v lone prírody a samozrejme obrovské množstvo originálnych produktov.

Ak hľadáte zaujímavý TIP na víkendový program, ktorý si užijete s celou rodinou, zájdite na hrad Červený Kameň. Okrem krásnych hradných expozícií, na vás počas najbližšieho víkendu (v dňoch 6. – 8. mája 2023) čaká tradičné podujatie s názvom Červenokamenské remeselné trhy. Viac ako 60 remeselníkov predstaví svoje originálne výrobky a zručnosti priamo v hradnom areáli. Ak hľadáte darčeky pre svojich priateľov a rodinu alebo nejaké pekné ozdoby pre seba, milovníkov remesiel, rozhodne si prídete na svoje!

Červenokamenské remeselné trhy

Uvidíte prekrásne keramické výrobky, originálne kožené kabelky, pletené oblečenie a doplnky, šperky, tradičné drevené hračky a mnoho ďalších krásnych vecí, ktoré nie sú k dispozícii v obchodoch.

Červenokamenské remeselné trhy

Okrem remeselných stánkov si môžete vychutnať prehliadky hradu so skúseným sprievodcom, ktorý vám priblíži históriu tohto krásneho miesta. Vychutnajte si výhľad z nádvoria pri šálke kávy alebo čaju. A to nie je všetko. Nezabudnite navštíviť aj sokoliarsky dvor v areáli hradu, kde budete môcť pozorovať dravce v ich prirodzenom prostredí.

Červený Kameň / nádvorie / Kam za kultúrou
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Popri tom sa môžete poprechádzať v anglickom parku priamo pri hrade. Červenokamenské remeselné trhy sú zážitkom nielen pre milovníkov remesiel, ale aj pre tých, ktorí sa radi oddajú príjemnému víkendovému programu. Nechajte sa unášať dokonalou atmosférou na hrade Červený Kameň a prežite nezabudnuteľný víkend plný krásnych zážitkov!

Červený Kameň / park
Architektonická perla v lone prírody. Foto: Silvia Mária Petrovits

TS, SNM – Múzeum Červený Kameň

Foto z podujatia  archív SNM – Múzeum Červený Kameň 

Foto z hradu a areálu: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: SNM – Múzeum Červený Kameň 

Redakciu informoval a fotografie poskytol Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér

Správu sme redakčne upravili.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »