Červenokamenské remeselné trhy už v najbližší víkend

Červenokamenské remeselné trhy

Na pôde SNM-Múzea Červený Kameň čaká v prvý májový predĺžený víkend obľúbené podujatie Červenokamenské remeselné trhy. Aj tie najbližšie, ktoré sa budú konať v dňoch 6. - 8. mája 2023, sľubujú jedinečnú atmosféru, nádhernú architektúru v lone prírody a samozrejme obrovské množstvo originálnych produktov.

Ak hľadáte zaujímavý TIP na víkendový program, ktorý si užijete s celou rodinou, zájdite na hrad Červený Kameň. Okrem krásnych hradných expozícií, na vás počas najbližšieho víkendu (v dňoch 6. – 8. mája 2023) čaká tradičné podujatie s názvom Červenokamenské remeselné trhy. Viac ako 60 remeselníkov predstaví svoje originálne výrobky a zručnosti priamo v hradnom areáli. Ak hľadáte darčeky pre svojich priateľov a rodinu alebo nejaké pekné ozdoby pre seba, milovníkov remesiel, rozhodne si prídete na svoje!

Červenokamenské remeselné trhy

Uvidíte prekrásne keramické výrobky, originálne kožené kabelky, pletené oblečenie a doplnky, šperky, tradičné drevené hračky a mnoho ďalších krásnych vecí, ktoré nie sú k dispozícii v obchodoch.

Červenokamenské remeselné trhy

Okrem remeselných stánkov si môžete vychutnať prehliadky hradu so skúseným sprievodcom, ktorý vám priblíži históriu tohto krásneho miesta. Vychutnajte si výhľad z nádvoria pri šálke kávy alebo čaju. A to nie je všetko. Nezabudnite navštíviť aj sokoliarsky dvor v areáli hradu, kde budete môcť pozorovať dravce v ich prirodzenom prostredí.

Červený Kameň / nádvorie
Pohľad na nádvorie Hradu Červený Kameň. Foto: Silvia Mária Petrovits

Popri tom sa môžete poprechádzať v anglickom parku priamo pri hrade. Červenokamenské remeselné trhy sú zážitkom nielen pre milovníkov remesiel, ale aj pre tých, ktorí sa radi oddajú príjemnému víkendovému programu. Nechajte sa unášať dokonalou atmosférou na hrade Červený Kameň a prežite nezabudnuteľný víkend plný krásnych zážitkov!

Červený Kameň / park
Architektonická perla v lone prírody. Foto: Silvia Mária Petrovits

TS, SNM – Múzeum Červený Kameň

Foto z podujatia  archív SNM – Múzeum Červený Kameň 

Foto z hradu a areálu: Silvia Mária Petrovits

Zdroj: SNM – Múzeum Červený Kameň 

Redakciu informoval a fotografie poskytol Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér

Správu sme redakčne upravili.

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »