Novinky

Bratislavu ovláda jazz

Jazzove dni 21

Bratislavské jazzové dni nemôžu chýbať. Tento rok sa konajú už po 46. raz. Bratislavskú Refinery Gallery jazz ovláda od 22. do 24. októbra 2021.

Hoci oficiálne štartovali bratislavské jazzáky v piatok 22. októbra, svoj prológ mal festival s warm-up koncertom už deň predtým. V Castle Art House odohrali svoje súťažné koncerty piati finalisti Pódia mladých talentov Nadácie SPP. Aj tento rok čaká na víťaza skvelá cena. Tou je možnosť svojim koncertom na hlavnom pódiu otvoriť budúcoročné jazzáky. Tento rok sa medzi finalistov prebojovali kapely a projekty Blue Zodiac, František Báleš, Peter Palaj Quartet, Peter Tomi Trio a Marek Szarvaš Projekt. Finalistov na základe koncertu bude hodnotiť odborná porota zložená z troch doterajších víťazov súťaže. Fanúšikovia môžu opäť hlasovať na sme.sk.

Jazzove dni BA
Zdroj: bjd.sk

Avishai Cohen otvoril bratislavské jazzáky

Festival oficiálne otvorilo v piatok duo Lash & Grey, Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Sú víťazmi súťaže mladých talentov v roku 2019. Fanúšikovia jazzu aj kritici ich pokladajú často za to najlepšie, čo aktuálne na Slovensku v ich žánri máme. Na pódiu ich vystriedala Camille Bertault, mladá a mimoriadne talentovaná nádej nielen francúzskeho jazzu. Na konte má už spoluprácu s hviezdami ako Snarky Puppy či Corym Henrym. Headlinerom otváracieho večera bol izraelský špičkový kontrabasista, svetová hviezda Avishai Cohen.

Sobota v zajatí mladého jazzu

Druhý festivalový večer v sobotu 23. októbra ponúka mladý – ako svetový, tak aj slovenský – jazz. Najväčším lákadlom dňa je koncert britskej future jazz afro-dub kapely Nubiyan Twist. Netrpezlivo očakávané je aj vystúpenie mladého multižánrového speváka Samma Henshawa, ktorému skladby rotuje aj britské hitrádio BBC One a na Youtube či Spotify má milióny prehratí. Našu scénu zastupuje spevák Samuel Hošek, ktorý sa koncertne predstaví aj s Jurešom Líškom z projektu Fallgrap s ktorým spolupracoval na svojom minuloročnom debute.

Záveru festivalu dominujú ženy

Nežné pohlavie ovládne záver festivalu Bratislavských jazzových dní. V nedeľu 24. októbra bude pódium patriť dvom dámam – slovenskej speváčke Zuzane Mikulcovej a americkej speváčke Judith Hill. Zuzana Mikulcová patrí k najvýraznejším mladým slovenským speváčkam. Večer bude koncertovať s gitaristom Andrejom Hruškom a bubeníkom Gáborom Tokárom. Americká speváčka Judith Hill zaujala aj Princa či Michaela Jacksona, ktorý s ňou plánoval spievať na svojom comebackovom turné. Nedeľný večer, a tým aj tohtoročný festival ukončia svojim koncertom legendy jazzovej scény, gitarista Mike Stern a saxofonista Bill Evans s kapelou.

 

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »