Novinky

TIP: Bojnický zámok žije rozprávkami

Bojnice

Bojnický zámok žije počas júna rozprávkami. Nahliadnite do života na kráľovskom dvore a spoznajte osudy členov kráľovských rodín....

Na Bojnickom zámku sa už v stredu 14. júna začalo obľúbené podujatie Rozprávkový zámok. Tento rok sa detskí návštevníci stretávajú v priestore múzea už po 25-krát. Organizátori tradičného rodinného podujatia pozývajú návštevníkov nahliadnuť do života na kráľovskom dvore a spoznať osudy členov kráľovských rodín. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na tri príbehy – Žabí princ, Pyšná princezná a Kráľ času. Princezná, ktorá vždy dodrží svoje slovo, zachráni začarovaného žabieho princa, dobrosrdečný princ vylieči z márnotratnosti pyšnú princeznú a kráľ času nás naučí vážiť si v živote to dôležité.

Kráľovské rozprávky si kladú za cieľ vytvoriť príjemnú atmosféru vhodnú na spoločné trávenie voľného času. Jubilejný ročník Rozprávkového zámku má byť krásnym zážitkom, na ktorý budú hostia spomínať dlhé obdobie. Kráľovské rozprávky ukážu detským aj dospelým návštevníkom magické čaro spoločne stráveného času. Tradične budú do rozprávkového príbehu zapojené aj samotné deti. Počas prehliadky zámku budú zbierať svetlo, ktorého iskra dokáže šíriť medzi ľuďmi dobro a lásku. Podujatie prináša Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pravidelne na konci školského roka. Špeciálna inscenovaná prehliadka spája romantické priestory zámku s múdrosťou rozprávok. Scenáristicky a režijne sa na podujatí podieľa Róbert Mankovecký. Jeho schopnosť porozumieť a priblížiť sa detskému divákovi je zárukou, že program zaujme deti aj dospelých.

Rozprávkový zámok sa začal v stredu 14. júna a prvá etapa trvala do nedele 18. júna. Rozprávkové podujatie bude pokračovať v tomto týždni od stredy 21. júna do nedele 25. júna.

TS, SNM – Múzeum Bojnice, www.snm.sk

Zdroj: SNM – Múzeum Bojnice

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažér, SNM – Múzeum Bojnice

*** Posledná aktualizácia: 2023-06-20 (mk) ***

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »