Novinky

TIP: Bojnický zámok žije rozprávkami

Bojnice

Bojnický zámok žije počas júna rozprávkami. Nahliadnite do života na kráľovskom dvore a spoznajte osudy členov kráľovských rodín....

Na Bojnickom zámku sa už v stredu 14. júna začalo obľúbené podujatie Rozprávkový zámok. Tento rok sa detskí návštevníci stretávajú v priestore múzea už po 25-krát. Organizátori tradičného rodinného podujatia pozývajú návštevníkov nahliadnuť do života na kráľovskom dvore a spoznať osudy členov kráľovských rodín. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na tri príbehy – Žabí princ, Pyšná princezná a Kráľ času. Princezná, ktorá vždy dodrží svoje slovo, zachráni začarovaného žabieho princa, dobrosrdečný princ vylieči z márnotratnosti pyšnú princeznú a kráľ času nás naučí vážiť si v živote to dôležité.

Kráľovské rozprávky si kladú za cieľ vytvoriť príjemnú atmosféru vhodnú na spoločné trávenie voľného času. Jubilejný ročník Rozprávkového zámku má byť krásnym zážitkom, na ktorý budú hostia spomínať dlhé obdobie. Kráľovské rozprávky ukážu detským aj dospelým návštevníkom magické čaro spoločne stráveného času. Tradične budú do rozprávkového príbehu zapojené aj samotné deti. Počas prehliadky zámku budú zbierať svetlo, ktorého iskra dokáže šíriť medzi ľuďmi dobro a lásku. Podujatie prináša Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pravidelne na konci školského roka. Špeciálna inscenovaná prehliadka spája romantické priestory zámku s múdrosťou rozprávok. Scenáristicky a režijne sa na podujatí podieľa Róbert Mankovecký. Jeho schopnosť porozumieť a priblížiť sa detskému divákovi je zárukou, že program zaujme deti aj dospelých.

Rozprávkový zámok sa začal v stredu 14. júna a prvá etapa trvala do nedele 18. júna. Rozprávkové podujatie bude pokračovať v tomto týždni od stredy 21. júna do nedele 25. júna.

TS, SNM – Múzeum Bojnice, www.snm.sk

Zdroj: SNM – Múzeum Bojnice

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažér, SNM – Múzeum Bojnice

*** Posledná aktualizácia: 2023-06-20 (mk) ***

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou v 40. týždeň roka 2023? TOTO sú naše tipy!

S novým týždňom prichádza čas aj na najnovší diel tipov kam za kultúrou. Pozrite sa s nami na
najzaujímavejšie divadelné a koncertné zážitky najbližších dní a nechajte sa opäť inšpirovať!

Read More
Nabucco / Kam za kultúrou
Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Záver septembra v Opere SND s premiérou Verdiho opery Nabucco

Opera Slovenského národného divadla uvádza na prelome septembra a októbra prvý premiérový titul svojej 104. sezóny – operu Nabucco. Pozrite si, čo nájdete v najnovšej bratislavskej inscenácii.

Read More
Už o pár dní začína Zelenka festival Praha - Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Už o pár dní začína Zelenka festival Praha – Drážďany. Otvorí ho koncertom Musica aeterna

Už o pár dní, 4. októbra 2023 začína Zelenka festival Praha – Drážďany so zaujímavým programom. Otvorí ho koncertom Musica aeterna…

Read More
Translate »