Novinky

BIBIANA bude súčasťou aj Bielej noci

Bibiana

Súčasťou obľúbeného podujatia Biela noc sa tento rok zapojí aj Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA. Na návštevníkov a návštevníčky BIBIANY čaká počas troch nocí atraktívny program.

Tri noci v znamení Bielej noci. Atraktívne podujatie pozýva aj do Medzinárodného domu umenia pre detiBIBIANA, ktorá sa stáva súčasťou podujatia aj s Festivalom BAB. V termíne 16. – 18. 9. 2022 čaká na veľkých i malých návštevníkov, návštevníčky či „návštevníčatá“ atraktívny program.  Prinesie nočné kino, workshop animovaného filmu či ponorí vás do sveta rozšírenej reality. Vďaka appke na rozšírenú realitu môžete na Rybnom námestí pozorovať animované zvieratká počas konania podujatia v čase od 19:00 hod. až do polnoci.

To naj z najlepších animákov minulého ročníka Festivalu BAB

Festival BAB (Bienále animácie Bratislava) spestrí program BIBIANY v rámci Bielej noci o najkrajšie animované snímky, ako sme vás informovali TU. Na nádvorí BIBIANY premietnu výber najlepších animovaných filmov z minulého ročníka Festivalu BAB počas troch Bielych nocí. V čase od 19:00 hodiny až do polnoci čakajú na návštevníkov filmy v rámci piatich pásiem. Pásmo S so snímkami pre deti do 6 rokov je na pláne od 19:00 do 20:00 hod. a pre deti do 10 rokov vyhradili organizátori nasledujúcu hodinu. Animáky pre deti do 14 rokov  uvedú v rámci pásma L, ktoré potrvá v čase od 21:00-22:00. Mládeži od 15 rokov patria animáky od 22:00 hodiny. Hodinu trvajúce pásmo XL však o 23:00 hod. nahradí pásmo pre dospelých – Black Flag so zakázanými filmami Festivalu BAB.

Ako vzniká animák? Aj to sa dozviete

V programe Bielej noci sa vyníma aj workshop animovaného filmu Poďte sa hrať s animáciou!, ktorému vyhradili organizátori čas od 19:00 do 22:00 hod. Nahliadnete pod pokrievku vzniku animovaného filmu. V knižnici BIBIANY si pod vedením skúsených lektoriek a lektorov vytvoríte svoj vlastný krátky animák.

 

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »