Novinky

BIBIANA bude súčasťou aj Bielej noci

Bibiana

Súčasťou obľúbeného podujatia Biela noc sa tento rok zapojí aj Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA. Na návštevníkov a návštevníčky BIBIANY čaká počas troch nocí atraktívny program.

Tri noci v znamení Bielej noci. Atraktívne podujatie pozýva aj do Medzinárodného domu umenia pre detiBIBIANA, ktorá sa stáva súčasťou podujatia aj s Festivalom BAB. V termíne 16. – 18. 9. 2022 čaká na veľkých i malých návštevníkov, návštevníčky či „návštevníčatá“ atraktívny program.  Prinesie nočné kino, workshop animovaného filmu či ponorí vás do sveta rozšírenej reality. Vďaka appke na rozšírenú realitu môžete na Rybnom námestí pozorovať animované zvieratká počas konania podujatia v čase od 19:00 hod. až do polnoci.

To naj z najlepších animákov minulého ročníka Festivalu BAB

Festival BAB (Bienále animácie Bratislava) spestrí program BIBIANY v rámci Bielej noci o najkrajšie animované snímky, ako sme vás informovali TU. Na nádvorí BIBIANY premietnu výber najlepších animovaných filmov z minulého ročníka Festivalu BAB počas troch Bielych nocí. V čase od 19:00 hodiny až do polnoci čakajú na návštevníkov filmy v rámci piatich pásiem. Pásmo S so snímkami pre deti do 6 rokov je na pláne od 19:00 do 20:00 hod. a pre deti do 10 rokov vyhradili organizátori nasledujúcu hodinu. Animáky pre deti do 14 rokov  uvedú v rámci pásma L, ktoré potrvá v čase od 21:00-22:00. Mládeži od 15 rokov patria animáky od 22:00 hodiny. Hodinu trvajúce pásmo XL však o 23:00 hod. nahradí pásmo pre dospelých – Black Flag so zakázanými filmami Festivalu BAB.

Ako vzniká animák? Aj to sa dozviete

V programe Bielej noci sa vyníma aj workshop animovaného filmu Poďte sa hrať s animáciou!, ktorému vyhradili organizátori čas od 19:00 do 22:00 hod. Nahliadnete pod pokrievku vzniku animovaného filmu. V knižnici BIBIANY si pod vedením skúsených lektoriek a lektorov vytvoríte svoj vlastný krátky animák.

 

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »