Novinky

BIBIANA bude súčasťou aj Bielej noci

Bibiana

Súčasťou obľúbeného podujatia Biela noc sa tento rok zapojí aj Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA. Na návštevníkov a návštevníčky BIBIANY čaká počas troch nocí atraktívny program.

Tri noci v znamení Bielej noci. Atraktívne podujatie pozýva aj do Medzinárodného domu umenia pre detiBIBIANA, ktorá sa stáva súčasťou podujatia aj s Festivalom BAB. V termíne 16. – 18. 9. 2022 čaká na veľkých i malých návštevníkov, návštevníčky či „návštevníčatá“ atraktívny program.  Prinesie nočné kino, workshop animovaného filmu či ponorí vás do sveta rozšírenej reality. Vďaka appke na rozšírenú realitu môžete na Rybnom námestí pozorovať animované zvieratká počas konania podujatia v čase od 19:00 hod. až do polnoci.

To naj z najlepších animákov minulého ročníka Festivalu BAB

Festival BAB (Bienále animácie Bratislava) spestrí program BIBIANY v rámci Bielej noci o najkrajšie animované snímky, ako sme vás informovali TU. Na nádvorí BIBIANY premietnu výber najlepších animovaných filmov z minulého ročníka Festivalu BAB počas troch Bielych nocí. V čase od 19:00 hodiny až do polnoci čakajú na návštevníkov filmy v rámci piatich pásiem. Pásmo S so snímkami pre deti do 6 rokov je na pláne od 19:00 do 20:00 hod. a pre deti do 10 rokov vyhradili organizátori nasledujúcu hodinu. Animáky pre deti do 14 rokov  uvedú v rámci pásma L, ktoré potrvá v čase od 21:00-22:00. Mládeži od 15 rokov patria animáky od 22:00 hodiny. Hodinu trvajúce pásmo XL však o 23:00 hod. nahradí pásmo pre dospelých – Black Flag so zakázanými filmami Festivalu BAB.

Ako vzniká animák? Aj to sa dozviete

V programe Bielej noci sa vyníma aj workshop animovaného filmu Poďte sa hrať s animáciou!, ktorému vyhradili organizátori čas od 19:00 do 22:00 hod. Nahliadnete pod pokrievku vzniku animovaného filmu. V knižnici BIBIANY si pod vedením skúsených lektoriek a lektorov vytvoríte svoj vlastný krátky animák.

 

Zdroj: BIBIANA

Redakciu informovala Natália Cehláriková, organizačný a mediálny manažér BIBIANA/BIB/BAB

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »