Novinky

Nové CD z dielne InMusic

InMusic - CD: Divertimento

Hudobná novinka z dielne InMUSIC.

Občianske združenie InMusic vydalo v júli nové CD známeho tandemu Tomáš Boroš a Ivan Šiller pod názvom Divertimento. Alebo radosť z hry.

Obaja klaviristi patria k najväčším slovenským osobnostiam v oblasti hudobnej edukácie.  Tomáša Boroša, pedagóga, skladateľa a redaktora Rádia Devín spája s Ivanom Šillerom, koncertným klaviristom, dirigentom, iniciátorom a organizátorom širokej škály rôznych hudobných a edukačných projektov, dlhoročné osobné i hudobné priateľstvo. Opäť ho úspešne pretavili aj do najnovšieho CD. Divertimento, talianske slovo vyjadrujúce zábavu,  nie je len kompozícia holandského skladateľa Lea Smita.

Tomáš Boroš a Ivan Šiller si pre  toto svoje najnovšie CD vybrali skladby Collected Piano Pieces a Duet for Piano and Woodblocks britského autora Howarda Skemptona. Novinka obsahuje aj cyklus Moja matka Hus od Mauricea Ravela a dielo Ciniéma dvojice Erik Satie – Darius Milhaud. Ozvú sa aj Tarantulky – hravé a poetické skladby z notovej zbierky Tomáša Boroša, výber z ktorej spoločne zahrali aj na žilinskom koncerte v rámci prvého ročníka festivalu Piano Days 2021.

Zábava, to je hra. Z hry založenej na skúšaní, hľadaní či tvorení plynie a prekypuje obrovská radosť a entuziazmus. A tú počuť aj na ich najnovšom CD Divertimento, ktoré dvojica nahrala v marci 2021 v nitrianskom Župnom dome.

InMusic - CD: Divertimento

Foto: © InMusic, o.z.

Objednať si ho môžete

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »