Novinky

Nové CD z dielne InMusic

InMusic - CD: Divertimento

Hudobná novinka z dielne InMUSIC.

Občianske združenie InMusic vydalo v júli nové CD známeho tandemu Tomáš Boroš a Ivan Šiller pod názvom Divertimento. Alebo radosť z hry.

Obaja klaviristi patria k najväčším slovenským osobnostiam v oblasti hudobnej edukácie.  Tomáša Boroša, pedagóga, skladateľa a redaktora Rádia Devín spája s Ivanom Šillerom, koncertným klaviristom, dirigentom, iniciátorom a organizátorom širokej škály rôznych hudobných a edukačných projektov, dlhoročné osobné i hudobné priateľstvo. Opäť ho úspešne pretavili aj do najnovšieho CD. Divertimento, talianske slovo vyjadrujúce zábavu,  nie je len kompozícia holandského skladateľa Lea Smita.

Tomáš Boroš a Ivan Šiller si pre  toto svoje najnovšie CD vybrali skladby Collected Piano Pieces a Duet for Piano and Woodblocks britského autora Howarda Skemptona. Novinka obsahuje aj cyklus Moja matka Hus od Mauricea Ravela a dielo Ciniéma dvojice Erik Satie – Darius Milhaud. Ozvú sa aj Tarantulky – hravé a poetické skladby z notovej zbierky Tomáša Boroša, výber z ktorej spoločne zahrali aj na žilinskom koncerte v rámci prvého ročníka festivalu Piano Days 2021.

Zábava, to je hra. Z hry založenej na skúšaní, hľadaní či tvorení plynie a prekypuje obrovská radosť a entuziazmus. A tú počuť aj na ich najnovšom CD Divertimento, ktoré dvojica nahrala v marci 2021 v nitrianskom Župnom dome.

InMusic - CD: Divertimento

Foto: © InMusic, o.z.

Objednať si ho môžete

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »