Nové CD z dielne InMusic

InMusic - CD: Divertimento

Hudobná novinka z dielne InMUSIC.

Občianske združenie InMusic vydalo v júli nové CD známeho tandemu Tomáš Boroš a Ivan Šiller pod názvom Divertimento. Alebo radosť z hry.

Obaja klaviristi patria k najväčším slovenským osobnostiam v oblasti hudobnej edukácie.  Tomáša Boroša, pedagóga, skladateľa a redaktora Rádia Devín spája s Ivanom Šillerom, koncertným klaviristom, dirigentom, iniciátorom a organizátorom širokej škály rôznych hudobných a edukačných projektov, dlhoročné osobné i hudobné priateľstvo. Opäť ho úspešne pretavili aj do najnovšieho CD. Divertimento, talianske slovo vyjadrujúce zábavu,  nie je len kompozícia holandského skladateľa Lea Smita.

Tomáš Boroš a Ivan Šiller si pre  toto svoje najnovšie CD vybrali skladby Collected Piano Pieces a Duet for Piano and Woodblocks britského autora Howarda Skemptona. Novinka obsahuje aj cyklus Moja matka Hus od Mauricea Ravela a dielo Ciniéma dvojice Erik Satie – Darius Milhaud. Ozvú sa aj Tarantulky – hravé a poetické skladby z notovej zbierky Tomáša Boroša, výber z ktorej spoločne zahrali aj na žilinskom koncerte v rámci prvého ročníka festivalu Piano Days 2021.

Zábava, to je hra. Z hry založenej na skúšaní, hľadaní či tvorení plynie a prekypuje obrovská radosť a entuziazmus. A tú počuť aj na ich najnovšom CD Divertimento, ktoré dvojica nahrala v marci 2021 v nitrianskom Župnom dome.

InMusic - CD: Divertimento

Foto: © InMusic, o.z.

Objednať si ho môžete

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »