Už o pár hodín štartuje veľkolepá šou Corteo

Cirque du Soleil / Corteo

Cirque du Soleil sa v Bratislave pripravuje na veľkolepú šou, ktorá vybuchne už o pár hodín. Vyše stočlenný súbor Cirque du Soleil – Corteo začiatkom týždňa dorazil do Bratislavy. Zatiaľ, čo technická zložka a produkcia pripravuje dych berúcu scénu a zázemie šou, účinkujúci si užívajú voľno a krásy Bratislavy. Svoje umenie predvedú 15. – 18.9.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slnečný cirkus je už legendou. Pôvodne mal 20 členov z radov pouličných umelcov. V  roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia. Ten sa úspešne vyvíjal až ku vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Táto, v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch. V Bratislave už tento týždeň vystúpi v rámci svojho turné s predstavením Corteo.

Corteo, v taliančine znamená posledná púť, resp. pohreb, no v podaní Cirque du Soleil ponúka radostný sprievod poslednej cesty Klauna. Predstavenie, ktoré spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, vtiahne divákov do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou.

Umelci si pred premiérou vychutnávajú Bratislavu

Premiéra Corteo, predstavenie Cirque du Soleil, ktoré sa najviac približuje klasickej cirkusovej tematike, sa – ako sme avizovali TU – uskutoční už tento štvrtok, 15.9.2022, na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Aktuálne tam prebiehajú prípravy jedinečnej šou. Slneční cirkusanti dorazili do Bratislavy začiatkom týždňa. Ihneď po príchode sa s nadšením pustili do stavby unikátnej scény, ktorú priviezli na 25 kamiónoch. Zatiaľ, čo sa technická zložka tímu a produkcia stará o prípravy, účinkujúci si užívajú zaslúžené voľno. S radosťou spoznávajú miesta, ktoré navštívia. „V Bratislave som prvýkrát, momentálne ešte nemám konkrétny plán, ale rozhodne chcem navštíviť mesto, ktoré si prejdem na svojom bicykli,“ hovorí Stephane Allard, ktorý v Corteo pôsobí ako huslista, ale taktiež alternuje postavu bieleho klauna.

Cirque du Soleil / Corteo
Foto: Corteo Costumes Dominique Lemiex 2018 Cirque du Soleil Photo

Práve bieleho klauna v minulosti stvárnil slovenský umelec, herec a mím Juraj Benčík. Ten predstavenie uvidí v Bratislave po neuveriteľných desiatich rokoch!  „Veľmi sa teším, že stretnem starých priateľov a som veľmi zvedavý na nové tváre a na zmeny v šou,” vyznáva sa Benčík. Okrem bieleho klauna, ktorému počas vystúpení Juraj vdýchol život minimálne 500-krát, stvárnil vo vyše 100 predstaveniach stvárnil i hlavnú postavu klauna Maura. Ten si predstavuje svoj vlastný pohreb, ktorý v taliančine znamená práve Corteo.

Corteo

Veselá oslava života

Celé predstavenie sa odohráva vo veselom duchu, na počesť oslavy jeho života. Obklopený členmi cirkusu, za prítomnosti anjela, si naposledy oblieka svoj kostým a vstupuje na javisko. Jeho životný príbeh, na ktorý počas predstavenia spomína, si diváci v Bratislave užijú počas 7 predstavení, A to počnúc premiérovým – už 15.9.202220:00. Ďalšie predstavenia sa uskutočnia 16.9.2022 o 20:00. V sobotu, 17.9.2022, to budú  tri predstavenia o 12:00, 16:00, 20:00. Derniéra predstavenia Corteo bude v nedeľu, 18.9.2022 o 13:00 a o 17:00. „Predstavenie Corteo, s pravou cirkusovou tematikou, je vhodné aj pre detského diváka, z tohto dôvodu sme v minulosti pridávali i ďalšie denné predstavenia, a nielen o ne je obrovský záujem. Aktuálne dopredávame posledné voľné lístky, ktoré je ešte možné zakúpiť na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal ,“ priblížili zástupcovia agentúry Vivien, ktorá Cirque du Soleil do našich končín prináša pravidelne.

Corteo

PR článok

Zdroj: Janka Marczellová/VIVIEN

Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
SND
Culture Divadlo News

Odborníci upozorňujú na riziká električky pred SND

Už nielen Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, občianski aktivisti, architekti a urbanisti, ale aj odborníci na akustiku a vibrácie upozorňujú na vážne problémy, ktoré by prinieslo vybudovanie električkovej trate pred novou budovou Slovenského národného divadla tak, ako to plánuje developer s podporou Magistrátu hlavného mesta Bratislava. Budú električky pred SND na Pribinovej ulici? Výsledky meraní autorov […]

Read More
Translate »