Novinky

Už o pár hodín štartuje veľkolepá šou Corteo

Cirque du Soleil / Corteo

Cirque du Soleil sa v Bratislave pripravuje na veľkolepú šou, ktorá vybuchne už o pár hodín. Vyše stočlenný súbor Cirque du Soleil – Corteo začiatkom týždňa dorazil do Bratislavy. Zatiaľ, čo technická zložka a produkcia pripravuje dych berúcu scénu a zázemie šou, účinkujúci si užívajú voľno a krásy Bratislavy. Svoje umenie predvedú 15. – 18.9.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slnečný cirkus je už legendou. Pôvodne mal 20 členov z radov pouličných umelcov. V  roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia. Ten sa úspešne vyvíjal až ku vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Táto, v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch. V Bratislave už tento týždeň vystúpi v rámci svojho turné s predstavením Corteo.

Corteo, v taliančine znamená posledná púť, resp. pohreb, no v podaní Cirque du Soleil ponúka radostný sprievod poslednej cesty Klauna. Predstavenie, ktoré spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, vtiahne divákov do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou.

Umelci si pred premiérou vychutnávajú Bratislavu

Premiéra Corteo, predstavenie Cirque du Soleil, ktoré sa najviac približuje klasickej cirkusovej tematike, sa – ako sme avizovali TU – uskutoční už tento štvrtok, 15.9.2022, na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Aktuálne tam prebiehajú prípravy jedinečnej šou. Slneční cirkusanti dorazili do Bratislavy začiatkom týždňa. Ihneď po príchode sa s nadšením pustili do stavby unikátnej scény, ktorú priviezli na 25 kamiónoch. Zatiaľ, čo sa technická zložka tímu a produkcia stará o prípravy, účinkujúci si užívajú zaslúžené voľno. S radosťou spoznávajú miesta, ktoré navštívia. „V Bratislave som prvýkrát, momentálne ešte nemám konkrétny plán, ale rozhodne chcem navštíviť mesto, ktoré si prejdem na svojom bicykli,“ hovorí Stephane Allard, ktorý v Corteo pôsobí ako huslista, ale taktiež alternuje postavu bieleho klauna.

Cirque du Soleil / Corteo
Foto: Corteo Costumes Dominique Lemiex 2018 Cirque du Soleil Photo

Práve bieleho klauna v minulosti stvárnil slovenský umelec, herec a mím Juraj Benčík. Ten predstavenie uvidí v Bratislave po neuveriteľných desiatich rokoch!  „Veľmi sa teším, že stretnem starých priateľov a som veľmi zvedavý na nové tváre a na zmeny v šou,” vyznáva sa Benčík. Okrem bieleho klauna, ktorému počas vystúpení Juraj vdýchol život minimálne 500-krát, stvárnil vo vyše 100 predstaveniach stvárnil i hlavnú postavu klauna Maura. Ten si predstavuje svoj vlastný pohreb, ktorý v taliančine znamená práve Corteo.

Corteo

Veselá oslava života

Celé predstavenie sa odohráva vo veselom duchu, na počesť oslavy jeho života. Obklopený členmi cirkusu, za prítomnosti anjela, si naposledy oblieka svoj kostým a vstupuje na javisko. Jeho životný príbeh, na ktorý počas predstavenia spomína, si diváci v Bratislave užijú počas 7 predstavení, A to počnúc premiérovým – už 15.9.202220:00. Ďalšie predstavenia sa uskutočnia 16.9.2022 o 20:00. V sobotu, 17.9.2022, to budú  tri predstavenia o 12:00, 16:00, 20:00. Derniéra predstavenia Corteo bude v nedeľu, 18.9.2022 o 13:00 a o 17:00. „Predstavenie Corteo, s pravou cirkusovou tematikou, je vhodné aj pre detského diváka, z tohto dôvodu sme v minulosti pridávali i ďalšie denné predstavenia, a nielen o ne je obrovský záujem. Aktuálne dopredávame posledné voľné lístky, ktoré je ešte možné zakúpiť na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal ,“ priblížili zástupcovia agentúry Vivien, ktorá Cirque du Soleil do našich končín prináša pravidelne.

Corteo

PR článok

Zdroj: Janka Marczellová/VIVIEN

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »