Novinky

Výber riaditeľa Slovenskej filharmónie pokračuje

Slovenská filharmónia

Do procesu verejného vypočutia na generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa v termíne do 15. októbra 2021 prihlásilo sedem kandidátov. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie ešte v septembri.

Ako sme informovali vo štvrtok 16. septembra 2021, Slovenská filharmónia hľadá nového generálneho riaditeľa. V stanovenom termíne do procesu verejného vypočutia poslala Ministerstvu kultúry SR svoje prihlášky sedmička uchádzačov.  Obálky otvorili v minulý štvrtok, 21. októbra 2021 na MK SR. Prvé kolo majú na starosti koordinátorka procesu verejného vypočutia, riaditeľka osobného úradu MK SR a predseda poradného orgánu pre tento proces. Ministerstvo zároveň oznámilo, že všetci siedmi kandidáti splnili potrebné náležitosti.

Čo ešte čaká uchádzačov?

V najbližších dňoch absolvujú uchádzači pohovor s personalistkou rezortu. Na jeho základe, troch referencií uvedených v prihláške a minimálne jednej zo životopisu, vypracuje personalista ich profily. Následne preverí ich schopnosti. Postúpia uchádzači, ktorí splnia všetky formálne kritériá prvého kola a absolvujú  pohovor. Následne z nich vyberú maximálne päť a minimálne troch najkvalitnejších. Pozvú ich do tretieho kola. Podľa informácií hodlá Ministerstvo kultúry SR termín konania tretieho kola, ako aj mená členov poradného orgánu a mená postupujúcich kandidátov zverejniť v najbližších týždňoch.

S novým generálnym riaditeľom počíta od januára 2022. Dovtedy je poverený dočasným vedením Slovenskej filharmónie prof. Marián Lapšanský.

Úlohou nového vedenia bude nastaviť udržateľný model financovania a systém merateľného vyhodnocovania činnosti. Slovenská filharmónia by mala flexibilne reagovať na výzvy, participovať na rozvoji hudobného života a vytvárať bázu na reprezentáciu  špičkového interpretačného a skladateľského umenia či zvyšovať povedomie o slovenskej hudobnej kultúry doma i v zahraničí.

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní
Culture Festivaly Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? Koncertné TOP tipy najbližších dní (25/2024)

Kam za kultúrou v najbližšie dni? Odpoveďou sú festivaly a zaujímavé koncertné stretnutia pre malých a veľkých. TOTO sú naše TOP tipy!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024
Culture Divadlo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO prináša svet divadla od pondelka 17.6.2024

TOP tipy na divadelné predstavenia tu máme pre vás aj teraz. Kam za kultúrou od 17. júna 2024? Svet divadla prináša zaujímavé podujatia. TIETO sa oplatí navštíviť!

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni
Culture Kam za kultúrou News Odporúčame PR

Kam za kultúrou? TOTO sú top TIPY pre najbližšie dni (25/2024)

Nový týždeň, nové tipy. Kam za kultúrou v týždni od pondelka 17. júna 2024? Toto sú tie najzaujímavejšie kultúrne podujatia najbližších dní!

Read More
Translate »