Výber riaditeľa Slovenskej filharmónie pokračuje

Slovenská filharmónia

Do procesu verejného vypočutia na generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa v termíne do 15. októbra 2021 prihlásilo sedem kandidátov. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie ešte v septembri.

Ako sme informovali vo štvrtok 16. septembra 2021, Slovenská filharmónia hľadá nového generálneho riaditeľa. V stanovenom termíne do procesu verejného vypočutia poslala Ministerstvu kultúry SR svoje prihlášky sedmička uchádzačov.  Obálky otvorili v minulý štvrtok, 21. októbra 2021 na MK SR. Prvé kolo majú na starosti koordinátorka procesu verejného vypočutia, riaditeľka osobného úradu MK SR a predseda poradného orgánu pre tento proces. Ministerstvo zároveň oznámilo, že všetci siedmi kandidáti splnili potrebné náležitosti.

Čo ešte čaká uchádzačov?

V najbližších dňoch absolvujú uchádzači pohovor s personalistkou rezortu. Na jeho základe, troch referencií uvedených v prihláške a minimálne jednej zo životopisu, vypracuje personalista ich profily. Následne preverí ich schopnosti. Postúpia uchádzači, ktorí splnia všetky formálne kritériá prvého kola a absolvujú  pohovor. Následne z nich vyberú maximálne päť a minimálne troch najkvalitnejších. Pozvú ich do tretieho kola. Podľa informácií hodlá Ministerstvo kultúry SR termín konania tretieho kola, ako aj mená členov poradného orgánu a mená postupujúcich kandidátov zverejniť v najbližších týždňoch.

S novým generálnym riaditeľom počíta od januára 2022. Dovtedy je poverený dočasným vedením Slovenskej filharmónie prof. Marián Lapšanský.

Úlohou nového vedenia bude nastaviť udržateľný model financovania a systém merateľného vyhodnocovania činnosti. Slovenská filharmónia by mala flexibilne reagovať na výzvy, participovať na rozvoji hudobného života a vytvárať bázu na reprezentáciu  špičkového interpretačného a skladateľského umenia či zvyšovať povedomie o slovenskej hudobnej kultúry doma i v zahraničí.

Aurum Quartet
Hudba Koncerty Literatúra News Odporúčame PR

Jedinečný advent so štyrmi klarinetmi

Sviatky a hudba k sebe patria. Predvianočný čas nie je výnimkou. Na tradície adventných a vianočných koncertov nadväzuje aj v tomto roku jedinečné slovenské klarinetové zoskupenie Aurum Quartet. S úspechom reprezentovalo Slovensko v Kuvajte, v Portugalsku, v Nemecku či v Českej republike, no nezabúda ani na svojich priaznivcov na Slovensku. Počas decembra na nich pamätá dvojicou vystúpení. Oneskorenou mikulášskou nádielkou bude koncert na […]

Read More
Virtuózi V4+ Slovinsko 2022 / semifinále
Culture Hudba News Odporúčame

Virtuózi V4+Slovinsko 2022: poznáme semifinalistov

V posledný novembrový piatok sme boli svedkami národného kola, ktoré u nás odvysielala televízna Dvojka. Česká televízia divákom sprostredkúva až medzinárodné kolá, a tak sme sa museli spoliehať na vysielanie televíznej Dvojky, poľskej TVP Kultura alebo maďarskej TV DUNA. Päť krajín, súboj 20 talentovaných semifinalistov, hviezdna porota i hostia – aj také budú dve semifinálové […]

Read More
Tučniaky / Divadlo Nová scéna
Divadlo News Odporúčame PR

TUČNIAKY – premiéra hudobnej rozprávky v Divadle Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 4. decembra 2022 o 10.00 a 15.00 hod. premiéry hudobnej rozprávky pre malé i veľké deti TUČNIAKY od nemeckého autora Ulricha Huba. Láskavý humor hry, pesničky, herecká hravosť a nápaditosť. To sú hlavné atribúty rozprávky TUČNIAKY, ktorá žne úspech po celej Európe. Inscenovali ju vo viac než tridsiatich jazykoch v […]

Read More
Translate »