Novinky

Výber riaditeľa Slovenskej filharmónie pokračuje

Slovenská filharmónia

Do procesu verejného vypočutia na generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa v termíne do 15. októbra 2021 prihlásilo sedem kandidátov. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie ešte v septembri.

Ako sme informovali vo štvrtok 16. septembra 2021, Slovenská filharmónia hľadá nového generálneho riaditeľa. V stanovenom termíne do procesu verejného vypočutia poslala Ministerstvu kultúry SR svoje prihlášky sedmička uchádzačov.  Obálky otvorili v minulý štvrtok, 21. októbra 2021 na MK SR. Prvé kolo majú na starosti koordinátorka procesu verejného vypočutia, riaditeľka osobného úradu MK SR a predseda poradného orgánu pre tento proces. Ministerstvo zároveň oznámilo, že všetci siedmi kandidáti splnili potrebné náležitosti.

Čo ešte čaká uchádzačov?

V najbližších dňoch absolvujú uchádzači pohovor s personalistkou rezortu. Na jeho základe, troch referencií uvedených v prihláške a minimálne jednej zo životopisu, vypracuje personalista ich profily. Následne preverí ich schopnosti. Postúpia uchádzači, ktorí splnia všetky formálne kritériá prvého kola a absolvujú  pohovor. Následne z nich vyberú maximálne päť a minimálne troch najkvalitnejších. Pozvú ich do tretieho kola. Podľa informácií hodlá Ministerstvo kultúry SR termín konania tretieho kola, ako aj mená členov poradného orgánu a mená postupujúcich kandidátov zverejniť v najbližších týždňoch.

S novým generálnym riaditeľom počíta od januára 2022. Dovtedy je poverený dočasným vedením Slovenskej filharmónie prof. Marián Lapšanský.

Úlohou nového vedenia bude nastaviť udržateľný model financovania a systém merateľného vyhodnocovania činnosti. Slovenská filharmónia by mala flexibilne reagovať na výzvy, participovať na rozvoji hudobného života a vytvárať bázu na reprezentáciu  špičkového interpretačného a skladateľského umenia či zvyšovať povedomie o slovenskej hudobnej kultúry doma i v zahraničí.

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »