Výber riaditeľa Slovenskej filharmónie pokračuje

Slovenská filharmónia

Do procesu verejného vypočutia na generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa v termíne do 15. októbra 2021 prihlásilo sedem kandidátov. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie ešte v septembri.

Ako sme informovali vo štvrtok 16. septembra 2021, Slovenská filharmónia hľadá nového generálneho riaditeľa. V stanovenom termíne do procesu verejného vypočutia poslala Ministerstvu kultúry SR svoje prihlášky sedmička uchádzačov.  Obálky otvorili v minulý štvrtok, 21. októbra 2021 na MK SR. Prvé kolo majú na starosti koordinátorka procesu verejného vypočutia, riaditeľka osobného úradu MK SR a predseda poradného orgánu pre tento proces. Ministerstvo zároveň oznámilo, že všetci siedmi kandidáti splnili potrebné náležitosti.

Čo ešte čaká uchádzačov?

V najbližších dňoch absolvujú uchádzači pohovor s personalistkou rezortu. Na jeho základe, troch referencií uvedených v prihláške a minimálne jednej zo životopisu, vypracuje personalista ich profily. Následne preverí ich schopnosti. Postúpia uchádzači, ktorí splnia všetky formálne kritériá prvého kola a absolvujú  pohovor. Následne z nich vyberú maximálne päť a minimálne troch najkvalitnejších. Pozvú ich do tretieho kola. Podľa informácií hodlá Ministerstvo kultúry SR termín konania tretieho kola, ako aj mená členov poradného orgánu a mená postupujúcich kandidátov zverejniť v najbližších týždňoch.

S novým generálnym riaditeľom počíta od januára 2022. Dovtedy je poverený dočasným vedením Slovenskej filharmónie prof. Marián Lapšanský.

Úlohou nového vedenia bude nastaviť udržateľný model financovania a systém merateľného vyhodnocovania činnosti. Slovenská filharmónia by mala flexibilne reagovať na výzvy, participovať na rozvoji hudobného života a vytvárať bázu na reprezentáciu  špičkového interpretačného a skladateľského umenia či zvyšovať povedomie o slovenskej hudobnej kultúry doma i v zahraničí.

Rádiohlavy / Radio_Head Awards 2022
Culture Eventy Hudba News Udalosti

Víťazi Radio_ Head Awards 2022 sú známi. Aké sú ich pocity?

Po roku opäť nastal čas na sviatok slovenskej hudby. Prestížne hudobné ceny Radio_ Head Awards, majú v slovenskej kultúre už svoje miesto. A právom. Tento rok píšu 15. rok existencie. Za tie roky sa stali tradíciou i značkou kvality a prestíže. Aj tohto roku oceňovali TOP nahrávky slovenskej hudby uplynulého roka. Kto si odniesol sošky […]

Read More
Slovenská filharmónia
Hudba Koncerty News Odporúčame PR

V Slovenskej filharmónii zaznie Óda na radosť na oslavu 30. rokov Slovenskej republiky

Vo štvrtok a piatok 23. a 24. marca 2023 sa uskutoční v bratislavskej Redute ďalšia dvojica koncertov šéfdirigenta Daniela Raiskina. V jeho naštudovaní budú znieť dve vokálno-inštrumentálne diela – Óda na radosť. Ponesú sa v znamení radosti na oslavu 30. výročia Slovenskej republiky. Jedným z TOP udalostí týždňa i mesiaca je iste koncert s názvom […]

Read More
Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Festival Věčná naděje a Terne Čhave s hudbou tzv. zabudnutého holocaustu

Nielen tvorba židovských autorov bývala v koncentračných táboroch uvádzaná a hraná. Festival Věčná naděje v tomto roku upozorňuje taktiež na tzv. “zabudnutý holocaust”, teda prenasledovanie a likvidáciu Rómov. Priamo pre festival Věčná naděje vzniklo v spolupráci so skupinou Terne Čhave komponované pásmo piesní. Prezentujú diela, ktoré v koncentračných táboroch buď vznikli alebo s rómskym holocaustom […]

Read More
Translate »