Novinky

Výber riaditeľa Slovenskej filharmónie pokračuje

Slovenská filharmónia

Do procesu verejného vypočutia na generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa v termíne do 15. októbra 2021 prihlásilo sedem kandidátov. Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo výberové konanie na obsadenie tejto funkcie ešte v septembri.

Ako sme informovali vo štvrtok 16. septembra 2021, Slovenská filharmónia hľadá nového generálneho riaditeľa. V stanovenom termíne do procesu verejného vypočutia poslala Ministerstvu kultúry SR svoje prihlášky sedmička uchádzačov.  Obálky otvorili v minulý štvrtok, 21. októbra 2021 na MK SR. Prvé kolo majú na starosti koordinátorka procesu verejného vypočutia, riaditeľka osobného úradu MK SR a predseda poradného orgánu pre tento proces. Ministerstvo zároveň oznámilo, že všetci siedmi kandidáti splnili potrebné náležitosti.

Čo ešte čaká uchádzačov?

V najbližších dňoch absolvujú uchádzači pohovor s personalistkou rezortu. Na jeho základe, troch referencií uvedených v prihláške a minimálne jednej zo životopisu, vypracuje personalista ich profily. Následne preverí ich schopnosti. Postúpia uchádzači, ktorí splnia všetky formálne kritériá prvého kola a absolvujú  pohovor. Následne z nich vyberú maximálne päť a minimálne troch najkvalitnejších. Pozvú ich do tretieho kola. Podľa informácií hodlá Ministerstvo kultúry SR termín konania tretieho kola, ako aj mená členov poradného orgánu a mená postupujúcich kandidátov zverejniť v najbližších týždňoch.

S novým generálnym riaditeľom počíta od januára 2022. Dovtedy je poverený dočasným vedením Slovenskej filharmónie prof. Marián Lapšanský.

Úlohou nového vedenia bude nastaviť udržateľný model financovania a systém merateľného vyhodnocovania činnosti. Slovenská filharmónia by mala flexibilne reagovať na výzvy, participovať na rozvoji hudobného života a vytvárať bázu na reprezentáciu  špičkového interpretačného a skladateľského umenia či zvyšovať povedomie o slovenskej hudobnej kultúry doma i v zahraničí.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »