Novinky

Zažite swingové Vianoce

Swingové Vianoce

Zažite swingové Vianoce s Fats Jazz Band. V siedmych slovenských mestách na vás čaká skvelá hudba, tanec a dobrá zábava. Čarovnú atmosféru nadchádzajúcich Vianoc v rytme swingu si vychutnáte už 26. novembra v legendárnom bratislavskom Véčku

Fats Jazz Band pre tento večer pripravil špeciálny program zložený z amerických ale i českých a slovenských vianočných či zimných melódií. Tie, samozrejme, odznejú presne tak, ako ich v 30. a 40. rokoch nahrali prvé jazzové legendy. Orchester sa totiž môže pýšiť raritnou zbierkou historických hudobných nástrojov a autentickou interpretáciou dobových nahrávok. Nečudo, že Swingové Vianoce s Fats Jazz Band patrí aj medzi naše top koncertné tipy aktuálneho týždňa!

Swingové Vianoce

Známe piesne navodia sviatočnú náladu

Na koncertoch budeme hrať prevažne repertoár z nášho albumu Swingin’ Christmas. Nebudú chýbať známe americké vianočné piesne ako Let It Snow, Santa Claus Is Coming To Town, Jingle Bells či White Christmas, ale nie v moderných úpravách, ale ako transkripcie ich prvých nahrávok z 30. a 40. rokov, čiže sú plné čistokrvného autentického swingu či sladkých, ale nie presladených, romantických tónov. Taktiež zahráme aj známu slovenskú pieseň Viery Rackovej Do zajtra čakaj, ktorá odkazuje na Vianoce a české piesne: Tiše padá sníh, ktorú pôvodne naspievala Jiřina Salačová v roku 1946 a Jako loňský sníh nahranú Arnoštom Kafkom v roku 1941 s orchestrom Karla Vlacha. Romantiku Vianoc budeme dopĺňať tými najhorúcejšími inštrumentálnymi swingovkami.“, informoval kapelník, Ladislav Fančovič.

Fats Jazz Band
Fats Jazz Band. Zdroj: Linda Kisková Bohušová / Fats Jazz Band

Swingové Vianoce idú na turné

Vianočná atmosféra v duchu 30. a 40. rokov ožije už večer pred prvou adventnou nedeľou. V legendárnom bratislavskom V-klube sa 26.11.2022 uskutoční prvý večer Swingových Vianoc. Tanečno-koncertný večer v duchu prvej republiky so swingovým orchestrom FATS JAZZ ABND prinesie nielen skvelú hudbu, ale aj ďalšie skvelé zážitky. Nebude chýbať lekcia dobových tancov tanečnej školy B-Swing a predajná výstava klobúkov, šperkov či vianočných ozdôb inšpirovaných érou prvej republiky.

Swingové Vianoce

Orchester FATS JAZZ BAND odohrá v decembri s vianočným programom aj turné po Slovensku. Posledné dni pred sviatkami si teda v rytme swingu užijú návštevníci koncertov v ďalších siedmich mestách Slovenska. Už v prvú adventnú nedeľu (27.11.2022) si ich užije Nitra na vianočných trhoch. V piatok 2.12. ich privíta po druhý raz Bratislava. Tentoraz sa pravá (pred)vianočná atmosféra rozprúdi na bratislavských vianočných trhoch. Swingové Vianoce zažijete aj v Hlohovci. Tamojšie Empírové divadlo ich bude hostiť 10.12.2022. Deň na to (11.12.2022) sa presunú na vianočné trhy v Novom Meste nad Váhom. Vo štvrtok 15.12.2022 ožije Swingovými Vianocami s Fats Jazz Band aj Literárne múzeum SNK v Martine. Tento koncert sa koná s podporou Fond na podporu umenia. Predvianočnú šnúru zavŕši druhý vianočný tanečno-hudobný koncert v Novom Meste nad Váhom. Uskutoční sa 16.12. v tamojšom Blue Note. Swingové Vianoce vyvrcholia koncertnom 29. decembra 2022 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Foto: Jana Dekánková

Zdroj: Jana Dekánková, PR manažérka Fats Jazz Band

Redakciu informovala a fotografie poskytla Jana Dekánková, PR manažérka Fats Jazz Band

One thought on “Zažite swingové Vianoce”

Comments are closed.

Komorný zbor Konzervatória
Culture Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

„Dve krásy – jeden duch“ – dva večery s velikánmi v podaní Konzervatória

„Dve krásy – jeden duch“. Dva večery s velikánmi chorálovo-organovej tvorby v podaní najstaršieho slovenského konzervatória a hostí.

Read More
Spišské divadlo
Culture Divadlo News Odporúčame Podujatia PR

Spišské divadlo na záver sezóny na festivale v Martine aj so Zlatou labuťou

Spišské divadlo čaká záver sezóny. Uvedie dve derniéry a vystúpi na festivale v Martine. Čaká ho aj tradičný galavečer Zlatá labuť.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Slovenská filharmónia exkluzívne aj na záver 75. sezóny

Záver jubilejnej sezóny sa blíži. Slovenská filharmónia dá bodku za 75. koncertnou sezónou naozaj veľkolepo.

Read More
Translate »