Novinky

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera

Štátna opera v Banskej Bystrici pripravila na podnet publika zaujímavé podujatie venované dlhoročnej spolupráci s Japonskom pod výstižným názvom Japonsko, naša srdcovka. Túto jeseň sa uskutočnilo už 38. koncertné turné sólistov banskobystrickej opery, ktorí svoje umenie predstavili na ostrovoch Hokkaido, Honšu, Kjúšú a Šikoku, kde uviedli 10 predstavení. V stredu 6. decembra budú mať diváci možnosť vypočuť si počas neformálneho večera ich zážitky a skúsenosti z krajiny vychádzajúceho slnka. Odznejú aj ukážky piesní spievaných v japonskom jazyku.

Umelecké kontakty s Japonskom začala Štátna opera budovať už pred 27 rokmi. Kľúčovým bolo stretnutie generálneho riaditeľa Štátnej opery Rudolfa Hromadu s japonským milovníkom európskeho umenia Nadayukim Hasegawom. Práve v ňom našli slovenskí umelci  veľkého fanúšika a entuziastu, ktorému sa podarilo zabezpečiť, že vzájomná spolupráca nadobudla pravidelný rozmer. Od roku 1999 umelci Štátnej opery koncertujú v Japonsku takmer každoročne. Zámer tejto spolupráce bol vždy obojstranne rovnaký – vzájomné spoznávanie oboch kultúr a propagácia európskej opernej kultúry v Japonsku. Na podujatí s názvom Japonsko, naša srdcovka na deň sv. Mikuláša vystúpia Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Martina Svitková (klavírny sprievod) a Alžbeta Lukáčová (sprievodné slovo). Príjemný a neformálny večer v orientálnom duchu si diváci môžu vychutnať 6. decembra 2023 od 17.00 hod. v Bohéma klube Štátnej opery v Banskej Bystrici.    

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Eugen Onegin / Štátna opera / Kam za kultúrou
Eugen Onegin sa vracia do Banskej Bystrice. Štátna opera ho uvedie v ostatnú novembrovú sobotu

TS, Štátna opera, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera Banská Bystrica

Redakciu informovala Katarína Uhríková, vedúca propagácie Štátnej opery Banská Bystrica

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice
Culture Divadlo News PR

Každý deň odvahu. Tak znie nová inscenácia Baletu Národného divadla Košice

Začiatkom marca 2024 prináša Balet Národného divadla Košice ďalšiu novinku aktuálnej sezóny – Každý deň odvahu. Je tretím pokračovaním projektu Zvláštna radosť žiť

Read More
Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Translate »