Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera

Štátna opera v Banskej Bystrici pripravila na podnet publika zaujímavé podujatie venované dlhoročnej spolupráci s Japonskom pod výstižným názvom Japonsko, naša srdcovka. Túto jeseň sa uskutočnilo už 38. koncertné turné sólistov banskobystrickej opery, ktorí svoje umenie predstavili na ostrovoch Hokkaido, Honšu, Kjúšú a Šikoku, kde uviedli 10 predstavení. V stredu 6. decembra budú mať diváci možnosť vypočuť si počas neformálneho večera ich zážitky a skúsenosti z krajiny vychádzajúceho slnka. Odznejú aj ukážky piesní spievaných v japonskom jazyku.

Umelecké kontakty s Japonskom začala Štátna opera budovať už pred 27 rokmi. Kľúčovým bolo stretnutie generálneho riaditeľa Štátnej opery Rudolfa Hromadu s japonským milovníkom európskeho umenia Nadayukim Hasegawom. Práve v ňom našli slovenskí umelci  veľkého fanúšika a entuziastu, ktorému sa podarilo zabezpečiť, že vzájomná spolupráca nadobudla pravidelný rozmer. Od roku 1999 umelci Štátnej opery koncertujú v Japonsku takmer každoročne. Zámer tejto spolupráce bol vždy obojstranne rovnaký – vzájomné spoznávanie oboch kultúr a propagácia európskej opernej kultúry v Japonsku. Na podujatí s názvom Japonsko, naša srdcovka na deň sv. Mikuláša vystúpia Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Martina Svitková (klavírny sprievod) a Alžbeta Lukáčová (sprievodné slovo). Príjemný a neformálny večer v orientálnom duchu si diváci môžu vychutnať 6. decembra 2023 od 17.00 hod. v Bohéma klube Štátnej opery v Banskej Bystrici.    

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Eugen Onegin / Štátna opera / Kam za kultúrou
Eugen Onegin sa vracia do Banskej Bystrice. Štátna opera ho uvedie v ostatnú novembrovú sobotu

TS, Štátna opera, www.stateopera.sk

Zdroj: Štátna opera Banská Bystrica

Redakciu informovala Katarína Uhríková, vedúca propagácie Štátnej opery Banská Bystrica

SKD Martin
Culture Divadlo Festivaly News PR

Martin vo festivalovom šate. Dotyky a spojenia štartujú v pondelok

Martin ožije festivalom. Najväčšia prehliadka najnovšej slovenskej divadelnej tvorby – Dotyky a spojenia štartuje v pondelok. Čo všetko prináša?

Read More
Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Translate »