Novinky

teepee sa vracia s novým singlom blind tomorrow

teepee / blind tomorrow

Po viac než dvoch rokoch od vydania posledného albumu Where the Ocean Breaks prichádza teepee s prvým singlom a videoklipom z pripravovanej novinky. V “blind tomorrow” sa duo vracia do svojej melancholickej polohy.

blind tomorrow je úprimnou výpoveďou o smútku, strachu a úzkostiach. Pandémiou umocnené ťažkosti, ktorými si kapela prešla behom posledných dvoch rokov, značne poznamenali duševné zdravie hudobníkov. Terezine zasnené a étericky krehké vokály vás pri počúvaní prevedú dušou plnej smútku a strachu, z ktorých vás dostane až Mírova naliehavá podpora v závere piesne.

Pieseň dopĺňa silný videoklip stvárňujúci zdanlivo nekonečné obdobie depresie. Na novom videoklipe režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a svetelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavnej úlohy sa ujala talentovaná Kristína Tukan, brilantne stvárňujúca boj s depresiami a úzkostnými stavmi.

Zrkadlo do duše – singel blind tomorrow

„Žijeme v depresívnej a úzkostnej dobe, je ľahké jej prepadnúť. Viem, že nie sme jediní s týmito symptómami. Niekedy sa len vstávanie z postele javí ako tá najnáročnejšia úloha na svete, pretože viete, že s tým budete musieť bojovať i zajtra. Človek tak uviazne v kolobehu, z ktorého je ťažká cesta von. Preto blind tomorrow – akoby zajtrajšok nebol. Ja ale v piesni identifikujem a adresujem svojho neviditeľného nepriateľa a snažím sa mu tak ubrať jeho silu. Je to príbeh boja s depresiami a náznakom šťastného konce,“ hovorí Tereza.

teepee / blind tomorrow

teepee má za sebou úspešné európske turné

Za osem rokov existencie si teepee získali obľubu fanúšikov i hudobných kritikov, nadviazali spoluprácu s berlínskym labelom Springstoff a odohrala celý radu koncertov naprieč Európou i na popredných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag, Enea Spring Break, Waves Vienna alebo Reeperbahn Festival. Plzeňské duo nazhromaždilo cez milión prehraní na Spotify. Ich album Where the Ocean Breaks nominovali na cenu hudobných kritikov Apollo. teepee svoje európske turné podnikli ako predskokani britských Seafret. „Predskakovali“ i ďalším známym menom ako Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel či domáci Lenny, Václav Neckář a mnohí ďalší.

Uvedú novinku pred Vianocami aj v Prahe?

Singel blind tomorrow vyšiel spoločne s videoklipom ešte 9. 12. 2022 u berlínskeho vydavateľstva Springstoff. Ešte pred koncom tohto roku môžete teepee vidieť naživo 15.12.2022 na vianočnom koncerte v pražskom Vzletu. Vstupenky zakúpite v sieti Goout.

Pripravujú nový album. Vyjsť má na budúci rok

Hoci nový album vyjde až počas budúceho roka, už dnes vieme, s kým pripravujú svoje nové album. V koprodukcii s pražským multiinštrumentalistom Prokopom Korbom (badfocus) sa teepee rozhodli pokračovať aj v overenej spolupráci s britským producentom Tomom O. Marshom. Na mix pozvali svojho obľúbeného zvukára Lukáša Lukáša.

PR článok

Foto: Nela Wojaczková

Zdroj: Anna Mašátová

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »