Novinky

teepee sa vracia s novým singlom blind tomorrow

teepee / blind tomorrow

Po viac než dvoch rokoch od vydania posledného albumu Where the Ocean Breaks prichádza teepee s prvým singlom a videoklipom z pripravovanej novinky. V “blind tomorrow” sa duo vracia do svojej melancholickej polohy.

blind tomorrow je úprimnou výpoveďou o smútku, strachu a úzkostiach. Pandémiou umocnené ťažkosti, ktorými si kapela prešla behom posledných dvoch rokov, značne poznamenali duševné zdravie hudobníkov. Terezine zasnené a étericky krehké vokály vás pri počúvaní prevedú dušou plnej smútku a strachu, z ktorých vás dostane až Mírova naliehavá podpora v závere piesne.

Pieseň dopĺňa silný videoklip stvárňujúci zdanlivo nekonečné obdobie depresie. Na novom videoklipe režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a svetelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavnej úlohy sa ujala talentovaná Kristína Tukan, brilantne stvárňujúca boj s depresiami a úzkostnými stavmi.

Zrkadlo do duše – singel blind tomorrow

„Žijeme v depresívnej a úzkostnej dobe, je ľahké jej prepadnúť. Viem, že nie sme jediní s týmito symptómami. Niekedy sa len vstávanie z postele javí ako tá najnáročnejšia úloha na svete, pretože viete, že s tým budete musieť bojovať i zajtra. Človek tak uviazne v kolobehu, z ktorého je ťažká cesta von. Preto blind tomorrow – akoby zajtrajšok nebol. Ja ale v piesni identifikujem a adresujem svojho neviditeľného nepriateľa a snažím sa mu tak ubrať jeho silu. Je to príbeh boja s depresiami a náznakom šťastného konce,“ hovorí Tereza.

teepee / blind tomorrow

teepee má za sebou úspešné európske turné

Za osem rokov existencie si teepee získali obľubu fanúšikov i hudobných kritikov, nadviazali spoluprácu s berlínskym labelom Springstoff a odohrala celý radu koncertov naprieč Európou i na popredných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag, Enea Spring Break, Waves Vienna alebo Reeperbahn Festival. Plzeňské duo nazhromaždilo cez milión prehraní na Spotify. Ich album Where the Ocean Breaks nominovali na cenu hudobných kritikov Apollo. teepee svoje európske turné podnikli ako predskokani britských Seafret. „Predskakovali“ i ďalším známym menom ako Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel či domáci Lenny, Václav Neckář a mnohí ďalší.

Uvedú novinku pred Vianocami aj v Prahe?

Singel blind tomorrow vyšiel spoločne s videoklipom ešte 9. 12. 2022 u berlínskeho vydavateľstva Springstoff. Ešte pred koncom tohto roku môžete teepee vidieť naživo 15.12.2022 na vianočnom koncerte v pražskom Vzletu. Vstupenky zakúpite v sieti Goout.

Pripravujú nový album. Vyjsť má na budúci rok

Hoci nový album vyjde až počas budúceho roka, už dnes vieme, s kým pripravujú svoje nové album. V koprodukcii s pražským multiinštrumentalistom Prokopom Korbom (badfocus) sa teepee rozhodli pokračovať aj v overenej spolupráci s britským producentom Tomom O. Marshom. Na mix pozvali svojho obľúbeného zvukára Lukáša Lukáša.

PR článok

Foto: Nela Wojaczková

Zdroj: Anna Mašátová

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová

BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam sa oplatí ísť
Culture Divadlo Eventy Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Za kultúrou aj v 29. týždeň roka 2024. Prezradíme, kam na koncerty sa oplatí ísť

V rubrike Kam za kultúrou pokračujeme aj cez prázdniny. Tentoraz vám prinášame TOP tipy na kultúrne podujatia 29. týždňa roka 2024…

Read More
Translate »