teepee sa vracia s novým singlom blind tomorrow

teepee / blind tomorrow

Po viac než dvoch rokoch od vydania posledného albumu Where the Ocean Breaks prichádza teepee s prvým singlom a videoklipom z pripravovanej novinky. V “blind tomorrow” sa duo vracia do svojej melancholickej polohy.

blind tomorrow je úprimnou výpoveďou o smútku, strachu a úzkostiach. Pandémiou umocnené ťažkosti, ktorými si kapela prešla behom posledných dvoch rokov, značne poznamenali duševné zdravie hudobníkov. Terezine zasnené a étericky krehké vokály vás pri počúvaní prevedú dušou plnej smútku a strachu, z ktorých vás dostane až Mírova naliehavá podpora v závere piesne.

Pieseň dopĺňa silný videoklip stvárňujúci zdanlivo nekonečné obdobie depresie. Na novom videoklipe režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a svetelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavnej úlohy sa ujala talentovaná Kristína Tukan, brilantne stvárňujúca boj s depresiami a úzkostnými stavmi.

Zrkadlo do duše – singel blind tomorrow

„Žijeme v depresívnej a úzkostnej dobe, je ľahké jej prepadnúť. Viem, že nie sme jediní s týmito symptómami. Niekedy sa len vstávanie z postele javí ako tá najnáročnejšia úloha na svete, pretože viete, že s tým budete musieť bojovať i zajtra. Človek tak uviazne v kolobehu, z ktorého je ťažká cesta von. Preto blind tomorrow – akoby zajtrajšok nebol. Ja ale v piesni identifikujem a adresujem svojho neviditeľného nepriateľa a snažím sa mu tak ubrať jeho silu. Je to príbeh boja s depresiami a náznakom šťastného konce,“ hovorí Tereza.

teepee / blind tomorrow

teepee má za sebou úspešné európske turné

Za osem rokov existencie si teepee získali obľubu fanúšikov i hudobných kritikov, nadviazali spoluprácu s berlínskym labelom Springstoff a odohrala celý radu koncertov naprieč Európou i na popredných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag, Enea Spring Break, Waves Vienna alebo Reeperbahn Festival. Plzeňské duo nazhromaždilo cez milión prehraní na Spotify. Ich album Where the Ocean Breaks nominovali na cenu hudobných kritikov Apollo. teepee svoje európske turné podnikli ako predskokani britských Seafret. „Predskakovali“ i ďalším známym menom ako Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel či domáci Lenny, Václav Neckář a mnohí ďalší.

Uvedú novinku pred Vianocami aj v Prahe?

Singel blind tomorrow vyšiel spoločne s videoklipom ešte 9. 12. 2022 u berlínskeho vydavateľstva Springstoff. Ešte pred koncom tohto roku môžete teepee vidieť naživo 15.12.2022 na vianočnom koncerte v pražskom Vzletu. Vstupenky zakúpite v sieti Goout.

Pripravujú nový album. Vyjsť má na budúci rok

Hoci nový album vyjde až počas budúceho roka, už dnes vieme, s kým pripravujú svoje nové album. V koprodukcii s pražským multiinštrumentalistom Prokopom Korbom (badfocus) sa teepee rozhodli pokračovať aj v overenej spolupráci s britským producentom Tomom O. Marshom. Na mix pozvali svojho obľúbeného zvukára Lukáša Lukáša.

PR článok

Foto: Nela Wojaczková

Zdroj: Anna Mašátová

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová

Hrad Červený Kameň
Culture História News Odporúčame Podujatia PR

Nedeľný čaj o piatej s kunsthistoričkou na Hrade Červený Kameň

V nedeľu 11. júna 2023 sa na Hrade Červený Kameň uskutoční zaujímavé podujatie – Čaj o piatej s kunsthistoričkou Ingrid Halászovou. Rozprávať sa bude o dvoch bratoch, palatínoch Jánovi a Mikulášovi z rodu Pálffy. SNM-Múzeum Červený Kameň chystá pre svojich návštevníkov ďalší atraktívny program. V nedeľu podvečer o 17:00 hod. pozýva na výnimočné podujatie, ktoré […]

Read More
Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Jún so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou

Čo prinesie jún 2023 so šéfdirigentom Danielom Raiskinom a Slovenskou filharmóniou? Okrem ďalšej abonentnej symfonickej dvojice koncertov spojenej debutom i ďalšiu ochutnávku programu svojho turné. Prvá júnová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci si vypočujú program, s ktorým sa Slovenská filharmónia predstaví na tohtoročnom štrnástom  turné v Japonsku.  Sólistom […]

Read More
Pro musica nostra 2023 - Trnavský kraj
Culture Eventy Festivaly Hudba Koncerty News PR

Pro musica nostra Tyrnaviensi 2023 sa vracia do Trnavy

Po roku opäť sa do Trnavského kraja vracia festival vážnej hudby Pro musica nostra. Hoci v iných regiónoch Slovenska je už etablovaný, v Trnavsku ide o mladú tradíciu. Druhý ročník Pro musica nostra Tyrnaviensi prinesie do Piešťan, Smoleníc, Voderád, Lančára, Cífera-Pácu, Hlohovca a Trnavy sedem zaujímavých programov v podaní domácich umelcov ale i hostí z […]

Read More
Translate »