teepee sa vracia s novým singlom blind tomorrow

teepee / blind tomorrow

Po viac než dvoch rokoch od vydania posledného albumu Where the Ocean Breaks prichádza teepee s prvým singlom a videoklipom z pripravovanej novinky. V “blind tomorrow” sa duo vracia do svojej melancholickej polohy.

blind tomorrow je úprimnou výpoveďou o smútku, strachu a úzkostiach. Pandémiou umocnené ťažkosti, ktorými si kapela prešla behom posledných dvoch rokov, značne poznamenali duševné zdravie hudobníkov. Terezine zasnené a étericky krehké vokály vás pri počúvaní prevedú dušou plnej smútku a strachu, z ktorých vás dostane až Mírova naliehavá podpora v závere piesne.

Pieseň dopĺňa silný videoklip stvárňujúci zdanlivo nekonečné obdobie depresie. Na novom videoklipe režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a svetelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavnej úlohy sa ujala talentovaná Kristína Tukan, brilantne stvárňujúca boj s depresiami a úzkostnými stavmi.

Zrkadlo do duše – singel blind tomorrow

„Žijeme v depresívnej a úzkostnej dobe, je ľahké jej prepadnúť. Viem, že nie sme jediní s týmito symptómami. Niekedy sa len vstávanie z postele javí ako tá najnáročnejšia úloha na svete, pretože viete, že s tým budete musieť bojovať i zajtra. Človek tak uviazne v kolobehu, z ktorého je ťažká cesta von. Preto blind tomorrow – akoby zajtrajšok nebol. Ja ale v piesni identifikujem a adresujem svojho neviditeľného nepriateľa a snažím sa mu tak ubrať jeho silu. Je to príbeh boja s depresiami a náznakom šťastného konce,“ hovorí Tereza.

teepee / blind tomorrow

teepee má za sebou úspešné európske turné

Za osem rokov existencie si teepee získali obľubu fanúšikov i hudobných kritikov, nadviazali spoluprácu s berlínskym labelom Springstoff a odohrala celý radu koncertov naprieč Európou i na popredných showcase festivaloch ako Eurosonic Noorderslag, Enea Spring Break, Waves Vienna alebo Reeperbahn Festival. Plzeňské duo nazhromaždilo cez milión prehraní na Spotify. Ich album Where the Ocean Breaks nominovali na cenu hudobných kritikov Apollo. teepee svoje európske turné podnikli ako predskokani britských Seafret. „Predskakovali“ i ďalším známym menom ako Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel či domáci Lenny, Václav Neckář a mnohí ďalší.

Uvedú novinku pred Vianocami aj v Prahe?

Singel blind tomorrow vyšiel spoločne s videoklipom ešte 9. 12. 2022 u berlínskeho vydavateľstva Springstoff. Ešte pred koncom tohto roku môžete teepee vidieť naživo 15.12.2022 na vianočnom koncerte v pražskom Vzletu. Vstupenky zakúpite v sieti Goout.

Pripravujú nový album. Vyjsť má na budúci rok

Hoci nový album vyjde až počas budúceho roka, už dnes vieme, s kým pripravujú svoje nové album. V koprodukcii s pražským multiinštrumentalistom Prokopom Korbom (badfocus) sa teepee rozhodli pokračovať aj v overenej spolupráci s britským producentom Tomom O. Marshom. Na mix pozvali svojho obľúbeného zvukára Lukáša Lukáša.

PR článok

Foto: Nela Wojaczková

Zdroj: Anna Mašátová

Preklad: Mária Kleinová

Redakciu informovala a fotografie poskytla Anna Mašátová

Slovenský komorný orchester
Hudba News Odporúčame PR

Nedeľné popoludnie v Slovenskej filharmónii, Hommage à Bohdan Warchal

Členovia Slovenského komorného orchestra s um. vedúcim Ewaldom Danelom každoročne venujú jeden z januárových koncertov spomienke na zakladateľa Slovenského komorného orchestra, legendárneho Bohdana Warchala. Koncert Hommage à Bohdan Warchal sa uskutoční v nedeľu 26. januára 2023 v Koncertnej sieni SF o 16.00. Hosťom nedeľného popoludnia bude svetovo uznávaný husľový virtuóz a dirigent Shlomo Mintz. Na nedeľnom […]

Read More
Trio Euterpe / Zimný cyklus Třeboňská nocturna
Hudba News PR

Třeboňská nocturna pozývajú dnes na Trio Euterpé

Séria Abonentných koncertov Třeboňských nocturien pozýva na progresívne Trio Euterpé už vo štvrtok 26. januára do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival taktiež spúšťa predpredaj na letný festival, ktorý prebehne v dňoch 11. – 15. júla 2023 na rôznych miestach Třebone. Na letnom festivale Třeboňska nocturna v júli 2023 vystúpi Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový […]

Read More
Slovenský filmový ústav
Film News PR

Slovenská filmová klasika mieri na významné medzinárodné festivaly

Slovenské klasické filmy mieria na významné medzinárodné festivaly v Rotterdame a v Terste. V kalendári filmových podujatí patrí prvý mesiac roka dvom popredným festivalom, na oboch sa premietnu aj filmy z našich národných zbierok. Na 52. MFF v Rotterdame diváci uvidia snímky prvej dámy slovenského animovaného filmu Jaroslavy Havettovej, na 34. ročníku filmového festivalu v Terste uvedú diela […]

Read More
Translate »