Novinky

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou

Počas týždňa na prelome februára a marca prinášajú slovenské divadelné scény viaceré premiéry. Jednou z nich kalendár podujatí obohacuje Slovenské divadlo tanca. Fenomenálny slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík po úspešnej Carmen prichádza s premiérou titulu venovaného osobe a dielu skladateľského génia W. A. Mozarta s názvom Amadeus. Po trnavskej premiére tvorcov čaká s novinkou veľké slovenské turné.

Svetoznáme Slovenské divadlo tanca, ktorému tlieskali diváci po celom svete, uvedie po dlhých desiatich rokoch slávnostnú premiéru svojho úplne nového baletného titulu. Predstavenie moderného baletu sa inšpiruje príbehom nesmrteľného skladateľského génia. Vďaka novinke AMADEUS spoznáte ďalší pohľad na život a dielo geniálneho skladateľa W. A. Mozarta, ktorý v novom balete prináša skúsený a doma i vo svete uznávaný fenomenálny slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Tvorcovia chcú novinkou AMADEUS vzdať poctu Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi. Tak ako sám Mozart bol velikánom, tak aj AMADEUS je veľkolepým predstavením, v ktorom sa krása tanečného pohybu v podobe moderného baletu prepája s nádhernými tónmi klasickej hudby. Je to môj, je to náš pohľad na život a dielo génia, hovorí o novej baletnej inscenácii Ján Ďurovčík. Baletná novinka pritom zobrazuje velikánov životný príbeh, ktorý chvíľkami až desivo presahuje do súčasnosti. Podobá sa ľuďom, ktorí predbehli dobu, čím vytŕčajú z davu alebo ich genialita je taká veľká, že v podstate uráža priemerných.

Článok pokračuje pod reklamou

Keď Carmen strieda Wolfgang Amadeus Mozart

Slovenské divadlo tanca pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka novým baletom AMADEUS vystrieda úspešnú a fenomenálnu Carmen. Svetoznáme Slovenské divadlo tanca so strhujúcim predstavením Carmen precestovali nielen celé Slovensko. Predstavili sa s ňou aj za veľkou mlákou v New Yorku a tiež aj po celom svete v Canade, Tokiu, Londýne, Pekingu, Ríme, Mexico City.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!
Kam za kultúrou na sklonku februára 2024? TOTO odporúčame!

Teraz na celé Slovensko prináša príbeh svetového génia, pri ktorom sa tvorcovia inšpirovali životným príbehom i dielom geniálneho hudobného skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta. Balet AMADEUS na ploche hodinu trvajúceho predstavenia sľubuje fantastické výkony tanečníkov, úchvatné skladby Wolfganga Amadea Mozarta a originálne kostýmy od mladého návrhára Lukáša Krnáča, ktorý patrí k najväčším talentom súčasnej módnej scény na Slovensku. Úplne nové spracovanie Mozartovho príbehu si návštevníci tohto predstavenia vychutnajú v podaní tanečníkov SDT. Na javisku vystúpia aj tanečníčky z tanečnej skupiny The Wave by RDS ART Group. V hlavných úlohách očarujúcej novinky sa predstaví talentovaný Miňo Figura a Raffaele Zarrella. Ján Ďurovčík sa teší na túto premiéru a verí, že diváci si odnesú jedinečný umelecký zážitok.

Mieri na turné po Slovensku, zatiaľ vynechá Bratislavu

Novinku premiérujú v posledný februárový deň v Trnave a vzápätí sa vydáva na niekoľko týždňové turné. Od februára do apríla postupne ovládne Trnavu, Trenčín, Bojnice, Zlaté Moravce, Martin, Námestovo, Žiar nad Hronom, Michalovce, Sninu, Starú Ľubovňu, Poprad, Považskú Bystricu, Žilinu, Modru, Košice a Myjavu, aby celoslovenské turné ukončili 21. apríla v Nových Zámkoch.

Nechajte sa unášať na vlnách tohto príbehu spolu s rôznymi výrazovými prostriedky. Vďaka ním sa tanečné divadlo nesnaží priniesť len abstraktný tanec pre kritikov. Túži však vypovedať príbehy, ktorým budete rozumieť, ktoré vás rozosmejú aj rozplačú. Vstupenky na turné zoženiete na vstupenkových portáloch Ticketportal a Predpredaj.sk.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

TS, RDS Art Group

Zdroj: JAN Entertainment, RDS Art Group, Slovenské divadlo tanca, internet

*** Posledná aktualizácia: 2024-02-27 (adm) ***

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »