Novinky

Mikuláš na Bojnickom zámku

Mikuláš v Bojniciach

Svätý Mikuláš v sprievode anjela a čerta zavíta aj tento rok na Bojnický zámok. Stane sa tak už počas najbližšieho piatkovíkendu!

Otváracie hodiny SNM – Múzea Bojnice počas 3. adventného víkendu upravia a posunú do neskorších hodín, aby si návštevníci mohli naplno vychutnať atmosféru sviatočného zámku po zotmení. V piatok 9. decembra bude múzeum otvorené od 10:00 do 15:00 hod a cez víkend v čase od 12:00 do 17:00 hod. Počas celej otváracej doby budú prebiehať lektorované prehliadky Zimného okruhu Bojnického zámku. Na záver prehliadky sa návštevníci stretnú so svätým Mikulášom v sprievode anjela a čerta, ktorí ich zabavia veselou scénkou.   

Mikuláš 2022 / Bojnický zámok

Priestory Bojnického zámku doplnia počas decembra vianočné stromčeky, dobové dekorácie aj štylizované ukážky stolovania. Od stredy 14. decembra sa začne tradičné slávnostné podujatie Vianoce na zámku. Atmosféru podčiarknu zvukové obohatenia a vône nesúce sa sviatočne vyzdobeným zámkom. Lektorované prehliadky vianočného zámku budú prebiehať od 14. decembra 2022 do 8. januára 2023 vždy od stredy do nedele v čase od 10:00 do 15:00 hod. V dňoch 24. decembra 2022, 25. decembra 2022 a 1. januára 2023 bude múzeum pre verejnosť uzatvorené. 

Zdroj: SNM – Múzeum Bojnice

Redakciu informovala Petra Gordíková, PR manažérka SNM – Múzeum Bojnice

2 thoughts on “Mikuláš na Bojnickom zámku

Comments are closed.

Lóránt Chovan
Culture História News Osobnosti Výtvarné umenie

Svetobežný portrétista Lóránt Chován skonal pred 17 rokmi

Patril k svetoznámym portrétistom. Narodil sa vo Vojvodine, študoval v Maďarsku. Portrétista Lóránt Chován bol svetobežník a neraz zavítal na Slovensko, aby navštívil priateľov. Významný svetobežník skonal pred 17 rokmi. Pripomeňte si ho spolu s nami.

Read More
BIBIANA / BIB / Kam za kultúrou / Bienále ilustrácií Bratislava
Community Culture News PR Výtvarné umenie

„Vyfarbi si leto“: BIBIANA pozýva deti na skvelé workshopy s ilustrátormi

Už tretí rok ponúkne Medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA originálny program „Vyfarbi si leto“ plný zážitkov. Viac informácií nájdete v článku

Read More
Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)
Cestovanie Culture Expo Kam za kultúrou News Odporúčame Podujatia PR

Kam za kultúrou? TOTO sú naše tipy na zaujímavé výstavy a podujatia (29/2024)

Kam za kultúrou v tretí prázdninový týždeň? Opäť prinášame tipy na zaujímavé výstavy a podujatia najbližších dní, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

Read More
Translate »