Novinky

Slovenská filharmónia dala bodku za kultúrnym leto v Bratislave za účasti tisícov Bratislavčanov

Slovenská filharmónia so šéfdirigentom pri fontáne

Tisíce Bratislavčanov počúvali na Námestí slobody Slovenskú filharmóniu. Záver Bratislavského kultúrneho leta sa konal sa pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Zároveň bol ochutnávkou 75. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie. V podaní orchestra Slovenská filharmónia zaznela hudba slovenských, českých, rakúskych, talianskych, francúzskych a amerických skladateľov. Program rámcovala myšlienka kultúry ako jednotiaceho, a predsa jedinečného prvku jednotlivých národov Európy i celého sveta.

Hoci už je po prázdninách, letné dozvuky v bohatej palete programov kultúrnych podujatí nechýbali ani tento víkend. Ako sme avizovali v prehľadovke Kam za kultúrou pre týždeň od 4. septembra 2023, v nedeľu 10.9.2023 podvečer sa v Bratislave na Námestí slobody uskutočnila záverečná, open air koncertná bodka za Bratislavským kultúrnym letom. Publiku sa na ňom s ochutnávkou nastávajúcej, jubilejnej 75. sezóny predstavila Slovenská filharmónia pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Záverečný koncert Bratislavského kultúrneho leta pripomenul 30. výročie vzniku SR. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Slovenská filharmónia s jubileom. Čo prináša 75. koncertná sezóna? / Kam za kultúrou
Slovenská filharmónia s jubilejnou sezónou. Čo prináša 75. koncertná sezóna?

Záverečný koncert Bratislavského kultúrneho leta bol darom Slovenskej filharmónie hlavnému mestu Slovenskej republiky – Bratislave. Podujatie otvorili príhovormi primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo, ministerka kultúry Silvia HroncováMarián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie.

Koncertom sprevádzala skúsená moderátorka, úspešná aj v režisérskych vodách, Iveta Malachovská. 

Slovenská filharmónia so šéfdirigentom pri fontáne
Slovenská filharmónia vystúpila pod taktovkou svojho šéfdirigenta.

Na námestie sa práve toto leto po 16 rokoch vrátila voda. Bratislavskému  kultúrnemu a informačnému  stredisku a Slovenskej filharmónii sa verejný priestor podarilo rozozvučať hudbou, ktorú môžete počuť do júna 2024 na koncertoch 75. sezóny a blížiaceho sa 58. ročníka medzinárodného hudobného festivalu Bratislavské hudobné slávnosti.

Verím, že  nedeľným popoludním vznikla v Bratislave tradícia, ktorou potešíme tisíce Bratislavčanov a návštevníkov všetkých generácií aj v nasledujúcich rokoch,“ povedal po koncerte Marián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie. Koncert pri fontáne bol bodkou za množstvom podujatí Bratislavského kultúrneho leta po celom meste.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Sisi
Alžbeta Bavorská “Sisi”: legendárna rakúska cisárovná, ktorá fascinuje aj dnes

TS, Slovenská filharmónia, www.filharmonia.sk

Foto: BKIS, A. Trizuljak / archív SF

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakciu informovala a fotografie poskytla Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF

*** Správu sme redakčne upravili (red) ***

Milan Paľa
Culture Koncerty News PR

Marec v košickej filke odštartujú Milan Paľa a Symfonické tance

Vychutnajte si dielo ruského skladateľa Sergeja Rachmaninova – Symfonické tance.
Koncert pre husle a orchester h mol od Edwarda Elgara v košickom Dome umenia uvedie huslista Milan Paľa spolu s orchestrom ŠFK, ktorý povedie dirigent Tomáš Brauner.

Read More
SND
Culture Divadlo News PR

SND zriadilo Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla

Slovenské národné divadlo zriadilo Klub priateľov a mecénov SND, ktorý pod známym heslom Pod heslom „Národ sebe“ spúšťa od marca…

Read More
Saxophobia Bratislava
Culture Eventy Hudba News PR

Saxofónová udalosť roka je tu: Saxophobia Bratislava 2024

Top saxofónová udalosť roka – Saxophobia Bratislava je už tu. Okrem medzinárodných majstrovských kurzov ponúka aj dva verejné koncerty.

Read More
Translate »