Novinky

Bienále animácie Bratislava spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže

Bienále animácie Bratislava spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže

Bienále animácie Bratislava (BAB) spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže. Krátke animované filmy súťažia o hlavnú Cenu Viktora Kubala, ktorá bude udelená osobitne v kategórii pre deti a v kategórii pre mládež. Novinkou je súťaž o najlepší celovečerný animovaný film pre deti a mládež. Sedemnásty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež sa bude konať 9. – 13. októbra 2024 v Bratislave.

Bienále animácie Bratislava (BAB) spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže. Krátke animované filmy súťažia o hlavnú Cenu Viktora Kubala, ktorá bude udelená osobitne v kategórii pre deti a v kategórii pre mládež. Novinkou je súťaž o najlepší celovečerný animovaný film pre deti a mládež. Juniorská kategória je určená pre animované filmy vytvorené deťmi. Film je možné prihlásiť do 31. marca 2024 cez portál Film Freeway.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Virtuózi V4+ 2023 / finalisti
Virtuózi V4+ 2023: výnimočný ročník pozná aj nových víťazov

Sedemnásty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež sa bude konať 9. – 13. októbra 2024 v Bratislave. Názov témy nadchádzajúceho ročníka podujatia je #BUDÚCNOSŤJETERAZ, svojim divákom bude komunikovať témy klimatickej krízy a taktiež nových technológií. Okrem bohatej ponuky animovaných filmov pre deti a mládež, medzinárodných workshopov či sprievodných výstav je súčasťou festivalu aj BAB Industry fórum (organizované v spolupráci s APAF-om), ktoré sa vyprofilovalo ako dôležitá odborná platforma pre tvorcov a producentov animovaných filmov vo vyšehradskom regióne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Koncert nielen pre juniorov. Symfonický orchester Konzervatória opäť v Redute / Konzervatórium
Koncert nielen pre juniorov. Symfonický orchester Konzervatória opäť v Redute

Novinkou festivalu je aj nové zloženie organizačného tímu. Programovým riaditeľom sa stal filmový tvorca Andrej Kolenčík, na pozíciu výkonnej riaditeľky sa presúva Lucia Dubravay Trautenberger, za oddelenia BAB festival produkčne posilnia Jana Vicenová a Lívia Filusová. Súťaž na vizuálnu kampaň podujatia vyhral mladý grafický dizajnér a animátor Matej Mihályi. Spomedzi štyroch kvalitných návrhov ho vybrala odborná komisia v zložení Zuzana Liptáková, Martin Dubravay (dramaturg), Lucia Dubravay Trautenberger (manažérka medzinárodných projektov v BIBIANE), Andrej Kolenčík (filmový režisér, výtvarník), Katarína Králiková (digitálne a sociálne média, marketing, reklama), Michal Tornyai (grafický dizajnér) a Ján Šicko (vizuálny umelec a pedagóg VŠVU).

Bienále animácie Bratislava spúšťa prihlasovanie filmov do medzinárodnej súťaže

TS, Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA, www.bibiana.sk

Zdroj: BIBIANA/BAB

Redakciu informovala Lucia Marcinátová, PR a sociálne média Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA

Peter Mazalán
Culture Divadlo Hudba News Odporúčame Podujatia PR

Projekt Labutia pieseň s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť

Projekt Labutia pieseň spájajúci činohru s operným umením s Táňou Pauhofovou a Janou Oľhovou prinesie chuť žiť. Kto okrem nich vystúpi?

Read More
Rukopisy majstrov
Culture Divadlo Podujatia PR

Balet Rukopisy majstrov čaká v SND derniéra

Baletný titul Rukopisy majstrov už 3. sezónu ponúka v Balete SND to najlepšie zo svetového baletu a tento týždeň ho čaká derniéra.

Read More
Slovenský komorný orchester / Kam za kultúrou / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenský komorný orchester s dvojicou virtuózov uvedie v utorok koncertnú poctu

Slovenský komorný orchester privíta dvojicu virtuózov a spoločne uvedú koncertnú poctu s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun.

Read More
Translate »