Novinky

Vianočný koncert ŠKO bude slávnostný, no online

SKO

Po celom svete sa nesmiernej obľube tešia koncerty v predvianočnom čase. No už druhý rok pre pandémiu práve v predvianočnom čase sú hľadiská sál koncertných domov na Slovensku bez publika. Mnohé koncertné domy si pre svojich priaznivcov pripravili online koncerty, a tak bez skvelej hudby úplne nezostávame. Jedným z nich je aj Štátny komorný orchester (ŠKO) v Žiline. Vianočný koncert Štátneho komorného orchestra bude v slávnostnej atmosfére, no online.

Pre svojich priaznivcov si pripravil na 22. decembra 2021 o 19:00 hod. online koncert so zaujímavým programom. Orchester pod taktovkou britského hosťa – dirigenta Simona Chalka bude sprevádzať štvoricu sólistov. V tejto úlohe sa predstaví sopranistka Michaela Kubištelová, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis, huslistka a zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová a čembalista Peter Guľas.

Vianočný koncert ŠKO s magickou dramaturgiou. Chýbať nebude ani Tichá noc

SKO Vianocny koncert

Dramaturgia koncertu je veľmi magická.  Na úvod zaznie Koncert a mol pre 2 huslí, sláčiky a basso continuo op. 3 č. 8 RV 522 skladateľského génia Antonia Vivaldiho. Nebude chýbať ani ária Morgany  „Tornami a vagheggiar“ z opery Alcina od Georga Friedricha Händela či Koncert d mol BWV 1052 pre čembalo a sláčiky ďalšieho barokového velikána Johanna Sebastiana Bacha.

Program koncertu sa prehúpne do ďalšieho storočia. V podaní sopranistky nás čaká Modlitba Desdemony „Ave Maria“ z Verdiho opery Otello. Vianočnú atmosféru navodí Piotr Iljič Čajkovskij s jeho dielom Vianoce – December z cyklu Ročné doby, Cantique de Noël Adolphea Charlesa Adama a Slight Ride Leroya Andersona. Čo by však boli Vianoce bez Tichej noci Franza Grubera? Tá sa bude niesť záverom koncertu. Zaznie v úprave Adriana Harvana. Je sa skrátka na čo tešiť.

Vianočný koncert ŠKO bude na Youtube i Facebooku

Vianočný live stream koncert sa zdarma uskutoční v stredu 22. decembra 2021 o 19:00 hod. na Facebooku a YouTube kanáli žilinského Štátneho komorného orchestra.

Divadlo Jána Palárika
Community Culture Divadlo Festivaly News PR

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 sa začína už čoskoro

Festivalový prírastok Teen Theatre Fest 2024 ovládne Trnavu už čoskoro. Ponúkne osmičku inscenácií špičkových divadiel i pestrý sprievodný program.

Read More
bratislavská Reduta 2023 / Slovenská filharmónia
Culture Eventy News PR

V Redute sa uskutoční11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete už dnes

Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024.

Read More
Alexander Fellmayer ako Mozart_Foto Petra Bošanská
Culture Hudba News Podujatia PR

Mozart pozýva deti do košickej filky

Mozart pozýva deti do košickej filky. Spoznajte spolu s deťmi život i dielo nesmrteľného skladateľa s košickými filharmonikmi a Gabrielom Rovňákom!

Read More
Translate »