Novinky

Vianočný koncert ŠKO bude slávnostný, no online

SKO

Po celom svete sa nesmiernej obľube tešia koncerty v predvianočnom čase. No už druhý rok pre pandémiu práve v predvianočnom čase sú hľadiská sál koncertných domov na Slovensku bez publika. Mnohé koncertné domy si pre svojich priaznivcov pripravili online koncerty, a tak bez skvelej hudby úplne nezostávame. Jedným z nich je aj Štátny komorný orchester (ŠKO) v Žiline. Vianočný koncert Štátneho komorného orchestra bude v slávnostnej atmosfére, no online.

Pre svojich priaznivcov si pripravil na 22. decembra 2021 o 19:00 hod. online koncert so zaujímavým programom. Orchester pod taktovkou britského hosťa – dirigenta Simona Chalka bude sprevádzať štvoricu sólistov. V tejto úlohe sa predstaví sopranistka Michaela Kubištelová, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis, huslistka a zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová a čembalista Peter Guľas.

Vianočný koncert ŠKO s magickou dramaturgiou. Chýbať nebude ani Tichá noc

SKO Vianocny koncert

Dramaturgia koncertu je veľmi magická.  Na úvod zaznie Koncert a mol pre 2 huslí, sláčiky a basso continuo op. 3 č. 8 RV 522 skladateľského génia Antonia Vivaldiho. Nebude chýbať ani ária Morgany  „Tornami a vagheggiar“ z opery Alcina od Georga Friedricha Händela či Koncert d mol BWV 1052 pre čembalo a sláčiky ďalšieho barokového velikána Johanna Sebastiana Bacha.

Program koncertu sa prehúpne do ďalšieho storočia. V podaní sopranistky nás čaká Modlitba Desdemony „Ave Maria“ z Verdiho opery Otello. Vianočnú atmosféru navodí Piotr Iljič Čajkovskij s jeho dielom Vianoce – December z cyklu Ročné doby, Cantique de Noël Adolphea Charlesa Adama a Slight Ride Leroya Andersona. Čo by však boli Vianoce bez Tichej noci Franza Grubera? Tá sa bude niesť záverom koncertu. Zaznie v úprave Adriana Harvana. Je sa skrátka na čo tešiť.

Vianočný koncert ŠKO bude na Youtube i Facebooku

Vianočný live stream koncert sa zdarma uskutoční v stredu 22. decembra 2021 o 19:00 hod. na Facebooku a YouTube kanáli žilinského Štátneho komorného orchestra.

Kam za kultúrou
Culture Divadlo Festivaly História Hudba Kam za kultúrou Koncerty News Odporúčame PR

Kam za kultúrou od pondelka 25. septembra 2023? TOTO sú naše TOP TIPY!

Nový týždeň sa už rozbieha, a tak si pozrite najnovší diel rubriky TOP tipov Kam za kultúrou v posledné septembrové dni…

Read More
Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí
Community Culture News Nezaradené Odporúčame PR

Posledná šanca: Zbierka na historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch na Donio.sk končí

Pomôžme zachrániť historický organ v Evanjelickom kostole v Pustých Úľanoch! Zbierka na Donio.sk už pomaly končí….

Read More
Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR
Culture Hudba News Odporúčame PR

Slovenský filharmonický zbor s ďalšou cenou. Získal Cenu ministerky kultúry SR

Jedným z laureátov Ceny ministerky kultúry SR sa stal aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa hrdí titulom najlepší zbor Európy.

Read More
Translate »