Vianočný koncert ŠKO bude slávnostný, no online

SKO

Po celom svete sa nesmiernej obľube tešia koncerty v predvianočnom čase. No už druhý rok pre pandémiu práve v predvianočnom čase sú hľadiská sál koncertných domov na Slovensku bez publika. Mnohé koncertné domy si pre svojich priaznivcov pripravili online koncerty, a tak bez skvelej hudby úplne nezostávame. Jedným z nich je aj Štátny komorný orchester (ŠKO) v Žiline. Vianočný koncert Štátneho komorného orchestra bude v slávnostnej atmosfére, no online.

Pre svojich priaznivcov si pripravil na 22. decembra 2021 o 19:00 hod. online koncert so zaujímavým programom. Orchester pod taktovkou britského hosťa – dirigenta Simona Chalka bude sprevádzať štvoricu sólistov. V tejto úlohe sa predstaví sopranistka Michaela Kubištelová, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis, huslistka a zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová a čembalista Peter Guľas.

Vianočný koncert ŠKO s magickou dramaturgiou. Chýbať nebude ani Tichá noc

SKO Vianocny koncert

Dramaturgia koncertu je veľmi magická.  Na úvod zaznie Koncert a mol pre 2 huslí, sláčiky a basso continuo op. 3 č. 8 RV 522 skladateľského génia Antonia Vivaldiho. Nebude chýbať ani ária Morgany  „Tornami a vagheggiar“ z opery Alcina od Georga Friedricha Händela či Koncert d mol BWV 1052 pre čembalo a sláčiky ďalšieho barokového velikána Johanna Sebastiana Bacha.

Program koncertu sa prehúpne do ďalšieho storočia. V podaní sopranistky nás čaká Modlitba Desdemony „Ave Maria“ z Verdiho opery Otello. Vianočnú atmosféru navodí Piotr Iljič Čajkovskij s jeho dielom Vianoce – December z cyklu Ročné doby, Cantique de Noël Adolphea Charlesa Adama a Slight Ride Leroya Andersona. Čo by však boli Vianoce bez Tichej noci Franza Grubera? Tá sa bude niesť záverom koncertu. Zaznie v úprave Adriana Harvana. Je sa skrátka na čo tešiť.

Vianočný koncert ŠKO bude na Youtube i Facebooku

Vianočný live stream koncert sa zdarma uskutoční v stredu 22. decembra 2021 o 19:00 hod. na Facebooku a YouTube kanáli žilinského Štátneho komorného orchestra.

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje otvorí Verdiho Requiem vo výnimočnom prevedení
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Trio Bohémo dnes zakončí jarnú časť festivalu Věčná naděje

Šiesty ročník festivalu Věčná naděje zakončí svoju jarnú časť 30. marca koncertom Tria Bohémo v kostole sv. Vavrinca na Malej Strane. „Počas šiestich týždňov sme mohli obdivovať diela nielen terezínskych skladateľov, ale tiež si vypočuť prednášku o hudobnom a kultúrnom živote v Terezíně, zažiť vôbec prvý koncert projektu Terne Čhave: Porajmos, spracúvajúci piesne pripomínajúce obete […]

Read More
Veľká noc 2023 / koncerty
Culture Hudba Koncerty News Odporúčame PR

Veľká noc 2023 s hudbou v sviatočnej atmosfére

Pre niektorých sviatky jari a pre iných je Veľká noc spojená s pripomienkou umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku, tieto sviatky spestria sviatočné koncerty aj v Slovenskej filharmónii. Tento rok je ponuka veľkonočných koncertov naozaj bohatá a veľmi atraktívna. Začínajú sa už na Kvetnú (presnejšie Palmovú) […]

Read More
Allegretto Žilina 2023
Festivaly Hudba Koncerty News Odporúčame PR Udalosti

Allegretto Žilina 2023 s atraktívnym programom štartuje o necelý mesiac

Stredoeurópsky festival koncertného umenia Allegretto Žilina 2023 sa nezadržateľne blíži. Aký program prináša jeho 32. ročník, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra? Šesť dní, sedem koncertov, dvanásť umelcov zo siedmich krajín a zaujímavé dramaturgie, a to nie je zďaleka všetko. Žilinskému publiku Allegretto Žilina opäť sprostredkuje výnimočný umelecký […]

Read More
Translate »