Novinky

Vianočný koncert ŠKO bude slávnostný, no online

SKO

Po celom svete sa nesmiernej obľube tešia koncerty v predvianočnom čase. No už druhý rok pre pandémiu práve v predvianočnom čase sú hľadiská sál koncertných domov na Slovensku bez publika. Mnohé koncertné domy si pre svojich priaznivcov pripravili online koncerty, a tak bez skvelej hudby úplne nezostávame. Jedným z nich je aj Štátny komorný orchester (ŠKO) v Žiline. Vianočný koncert Štátneho komorného orchestra bude v slávnostnej atmosfére, no online.

Pre svojich priaznivcov si pripravil na 22. decembra 2021 o 19:00 hod. online koncert so zaujímavým programom. Orchester pod taktovkou britského hosťa – dirigenta Simona Chalka bude sprevádzať štvoricu sólistov. V tejto úlohe sa predstaví sopranistka Michaela Kubištelová, huslista a koncertný majster ŠKO Jesse Reis, huslistka a zástupkyňa koncertného majstra ŠKO Mária Sršňová a čembalista Peter Guľas.

Vianočný koncert ŠKO s magickou dramaturgiou. Chýbať nebude ani Tichá noc

SKO Vianocny koncert

Dramaturgia koncertu je veľmi magická.  Na úvod zaznie Koncert a mol pre 2 huslí, sláčiky a basso continuo op. 3 č. 8 RV 522 skladateľského génia Antonia Vivaldiho. Nebude chýbať ani ária Morgany  „Tornami a vagheggiar“ z opery Alcina od Georga Friedricha Händela či Koncert d mol BWV 1052 pre čembalo a sláčiky ďalšieho barokového velikána Johanna Sebastiana Bacha.

Program koncertu sa prehúpne do ďalšieho storočia. V podaní sopranistky nás čaká Modlitba Desdemony „Ave Maria“ z Verdiho opery Otello. Vianočnú atmosféru navodí Piotr Iljič Čajkovskij s jeho dielom Vianoce – December z cyklu Ročné doby, Cantique de Noël Adolphea Charlesa Adama a Slight Ride Leroya Andersona. Čo by však boli Vianoce bez Tichej noci Franza Grubera? Tá sa bude niesť záverom koncertu. Zaznie v úprave Adriana Harvana. Je sa skrátka na čo tešiť.

Vianočný koncert ŠKO bude na Youtube i Facebooku

Vianočný live stream koncert sa zdarma uskutoční v stredu 22. decembra 2021 o 19:00 hod. na Facebooku a YouTube kanáli žilinského Štátneho komorného orchestra.

Smetana Gala
Culture Divadlo História Koncerty News Odporúčame

Národní divadlo v Prahe oslávi galakoncertom Smetana Gala 200 rokov narodenia Bedřicha Smetanu

Národní divadlo v Prahe pripravuje galakoncert Smetana Gala k 200. výročiu narodenia Bedřicha Smetanu za účasti hviezd.

Read More
Amadeus / Slovenské DIvadlo Tanca / Kam za kultúrou
Culture Dance Divadlo Eventy News Odporúčame PR

Slovenské divadlo tanca uvádza nový titul. Geniálny Amadeus strieda fenomenálnu Carmen

Slovenské divadlo tanca prichádza s novinkou. Po fenomenálnom predstavení Carmen prichádza geniálny Amadeus v réžii Jána Ďurovčíka. Súbor s ním krátko po premiére mieri na turné.

Read More
Juraj Valčuha / Slovenská filharmónia
Culture Hudba Koncerty News PR

Slovenská filharmónia privíta Juraja Valčuhu. Uvedú Mahlerovu tretiu symfóniu

Slovenská filharmónia privíta vzácneho hosťa – svetovo uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Spolu so sólistkou Ester Pavlů i ďalšími účinkujúcimi uvedú Mahlerovú Tretiu symfóniu.

Read More
Translate »