Novinky

Prichádza nový ročník Virtuosos V4+

Virtuosos V4+ 2022

Január končí a s ním na „scénu“ prichádzajú prípravy na nový ročník medzinárodnej talentovej súťaže Virtuosos V4+. Len nedávno – pred Vianocami sme spoznali novú superstar klasickej hudby, a už sa hľadajú nové talenty. Prihlásiť sa možno do 15. februára 2022!

Doterajšie dva medzinárodné ročníky Virtuosos V4+ slávili obrovský úspech. Doterajšie dva roky ponúkli zástup talentovaných, mimoriadne muzikálnych i charizmatických súťažiacich. Roky potu, cvičenia, odriekania i vášne. Víťazmi oboch ročníkov sa stali tí najlepší z najlepších. Otvorili sa im netušené možnosti. Počas príprav na jednotlivé kolá medzinárodného semifinále a finále sa im venovali skúsené osobnosti zo sveta klasickej hudby. Všetky mladé talenty, ktoré sa zúčastnili finále, dostali okrem príležitosti koncertovať po boku slávnych umelcov v najprestížnejších koncertných sieňach sveta aj ďalšie ceny. Spoznali tiež veľké osobnosti hudby. V minulom ročníku svoje nadanie predviedli pred umelcami veľkých mien ako Maestro Plácido Domingo či legendárny violončelista HAUSER. No všetci zúčastnení získali najmä cenné skúsenosti. Mnohí nadviazali priateľstvá a aj pre semifinalistov a finalistov prišli aj po skončení súťaže mnohé koncertné príležitosti.

Pripomeňte si s nami minuloročných Virtuosos V4+

Posilou Virtuosi V4+ 2022 bude Slovinsko

Tento rok píšu Virtuosos V4+ v medzinárodnom formáte svoj tretí ročník. Popri tradičných krajinách Vyšehradskej štvorky sa v úlohe hosťa doposiaľ predstavili talenty a porotcovia zo Srbska a minulý rok z Chorvátska. Tento rok Virtuosos V4+ privíta talenty a porotcu zo Slovinska! Informovali sme o tom TU.

Máte doma mimoriadny hudobný talent? Prihláste ho na Virtuosos V4+!

Virtuosos
Show Virtuózi V4+ hľadá mimoriadne juniorské talenty. Zdroj: https://virtuosos.com/

Prihlásiť sa môže každý vo veku 6 až 18 rokov, ak hrá na hudobnom nástroji alebo sa venuje klasickému spevu. 

Deadline je 15. február 2022.

Čo bude nasledovať?

Prihlásených najprv čaká národný kasting. Ten, kto národnú porotu zaujme  a presvedčí svojim talentom, umením i zručnosťami, postúpi do semifinále. Z národných kastingových kôl do medzinárodného semifinále postupujú vždy štyria najlepší z každej krajiny. Zo  semifinále postupujú  do medzinárodného superfinále už iba dvaja národní finalisti. Na finálovú dvojicu čakajú mimoriadne ocenenia. Víťaz získa možnosť koncertovať po boku slávnych umelcov na najznámejších koncertných pódiách. A k tomu aj finančnú odmenu 10 000 Eur a nahrať vlastné – profesionálne CD. „Strieborní“ získavajú taktiež koncertné príležitosti a tradične porcelánové husle z manufaktúry v Holloháze.

Štátna opera
Culture Eventy Hudba News PR

Štátna opera oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom

Štátna opera v Banskej Bystrici na Mikuláša oslávi spoluprácu s Japonskom mimoriadnym koncertom s názvom Japonsko, naša srdcovka.

Read More
Sv. Barbora
Community Culture Folklór História Lifestyle News

Adventný čas: aj svätá Barbora fandí zvykom a tradíciám

K adventu patria aj rituály. Pozrite sa s nami, čo všetko naši predkovia robievali počas stridžích dní. K ním patril aj deň sv. Barbory. Praje tiež zvykom ochrannej i ľúbostnej mágie či vešteniu.

Read More
Advent - viac než len čas predvianočných príprav
Community Culture Folklór News

Advent – viac než len čas predvianočných príprav

Už v nedeľu 3. decembra 2023 začína adventný čas. Advent – to nie sú len štyri obyčajné decembrové týždne. Pozrite si s nami na jeho symboly.

Read More
Translate »