Novinky

Prichádza nový ročník Virtuosos V4+

Virtuosos V4+ 2022

Január končí a s ním na „scénu“ prichádzajú prípravy na nový ročník medzinárodnej talentovej súťaže Virtuosos V4+. Len nedávno – pred Vianocami sme spoznali novú superstar klasickej hudby, a už sa hľadajú nové talenty. Prihlásiť sa možno do 15. februára 2022!

Doterajšie dva medzinárodné ročníky Virtuosos V4+ slávili obrovský úspech. Doterajšie dva roky ponúkli zástup talentovaných, mimoriadne muzikálnych i charizmatických súťažiacich. Roky potu, cvičenia, odriekania i vášne. Víťazmi oboch ročníkov sa stali tí najlepší z najlepších. Otvorili sa im netušené možnosti. Počas príprav na jednotlivé kolá medzinárodného semifinále a finále sa im venovali skúsené osobnosti zo sveta klasickej hudby. Všetky mladé talenty, ktoré sa zúčastnili finále, dostali okrem príležitosti koncertovať po boku slávnych umelcov v najprestížnejších koncertných sieňach sveta aj ďalšie ceny. Spoznali tiež veľké osobnosti hudby. V minulom ročníku svoje nadanie predviedli pred umelcami veľkých mien ako Maestro Plácido Domingo či legendárny violončelista HAUSER. No všetci zúčastnení získali najmä cenné skúsenosti. Mnohí nadviazali priateľstvá a aj pre semifinalistov a finalistov prišli aj po skončení súťaže mnohé koncertné príležitosti.

Pripomeňte si s nami minuloročných Virtuosos V4+

Posilou Virtuosi V4+ 2022 bude Slovinsko

Tento rok píšu Virtuosos V4+ v medzinárodnom formáte svoj tretí ročník. Popri tradičných krajinách Vyšehradskej štvorky sa v úlohe hosťa doposiaľ predstavili talenty a porotcovia zo Srbska a minulý rok z Chorvátska. Tento rok Virtuosos V4+ privíta talenty a porotcu zo Slovinska! Informovali sme o tom TU.

Máte doma mimoriadny hudobný talent? Prihláste ho na Virtuosos V4+!

Virtuosos
Show Virtuózi V4+ hľadá mimoriadne juniorské talenty. Zdroj: https://virtuosos.com/

Prihlásiť sa môže každý vo veku 6 až 18 rokov, ak hrá na hudobnom nástroji alebo sa venuje klasickému spevu. 

Deadline je 15. február 2022.

Čo bude nasledovať?

Prihlásených najprv čaká národný kasting. Ten, kto národnú porotu zaujme  a presvedčí svojim talentom, umením i zručnosťami, postúpi do semifinále. Z národných kastingových kôl do medzinárodného semifinále postupujú vždy štyria najlepší z každej krajiny. Zo  semifinále postupujú  do medzinárodného superfinále už iba dvaja národní finalisti. Na finálovú dvojicu čakajú mimoriadne ocenenia. Víťaz získa možnosť koncertovať po boku slávnych umelcov na najznámejších koncertných pódiách. A k tomu aj finančnú odmenu 10 000 Eur a nahrať vlastné – profesionálne CD. „Strieborní“ získavajú taktiež koncertné príležitosti a tradične porcelánové husle z manufaktúry v Holloháze.

Štátny komorný orchester
Culture Hudba News PR

Skladbu Tam okolo Strečna Haimoni Balgavej uvedú už dnes v Žiline vo svetovej premiére

Štátny komorný orchester Žilina ponúkne na koncerte 23. mája 2024 okrem zaujímavého programu aj svetovú premiéru skladby Tam okolo Strečna od mladej slovenskej hudobnej skladateľky Haimoni Balgavej.

Read More
Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky
Culture Divadlo Dizajn Fashion News Podujatia PR

Fashion Ballet ´24: Tretí ročník očakávaného projektu v SND obliekli štyri módne dizajnérky

V Balete SND sa blíži očakávaná premiéra Fashion Ballet ´24, 3. ročníka exkluzívneho projektu, ktorý sa od svojho vzniku teší mimoriadnej diváckej priazni.

Read More
Ewald Danel
Culture Hudba Koncerty News Osobnosti PR Rozhovory

Na slovíčko s KHJ: Ewald Danel o koncerte Slovenského komorného orchestra

Druhý koncert festivalu Košickej hudobnej jari – Slovenský komorný orchester predstavuje v rozhovore umelecký vedúci Ewald Danel.

Read More
Translate »